Ana Sayfa Gündem BRTK’DA GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ…

BRTK’DA GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ…

Bayrak Radyo Televizyon Kurumunun yenilenebilir enerjisiyle ilgili yatırımı hayata geçiriliyor.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2018 Salı 14:02
BRTK’DA GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ…

BRTK merkez tesislerine 120 kilovatlık Güneş Enerji santrali kurulmasına yönelik ihaleyi kazanan Paralik Şirketi ile BRTK Müdürlüğü arasında bugün protokol imzalandı. Protokole BRTK Müdürü Aysu Basri Akter ile İşletmenin sorumlusu Sibel Paralik imza koydu. 

Paralik Limited Dış Ticaret Sorumlusu ve Geliştirme Uzmanı Sibel Paralik, projeyi gerçekleştirme şansı yakaladıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti.
Paralik, “120 kilovatlık sistemin uygulanması ile ilgili projeyi Aralık ayında tamamlamayı planlıyoruz. Bir ay içerisinde de size teslim edeceğiz” dedi.
Verimli bir sistem olması temennisinde bulunan Paralik, bunun için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını kaydetti.

BRTK Müdürü Aysu Basri Akter de, “devlet bünyesindeki en büyük ve örnek niteliğinde” projelerden birini hayata geçirmek üzere olduklarını  söyledi.
Projenin üç etap şeklinde planlandığını belirten Akter, şu andaki etabın ihtiyacın yüzde 35’ini karşılayacağını anlattı.
Akter, “sonraki etapların tamamlanması ile beraber toplam enerji ihtiyacının 165 kadarına ulaşılması hedefleniyor. Bu bizim için önemli bir rakam. Proje yenilenebilir, sürdürülebilir enerji, çevre dostu olması açısından da önemli” dedi. 
Akter, Paralik Limited’e işbirliğinden dolayı teşekkür etti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık