Ana Sayfa Siyaset Bu fotoğrafın bedeli tutuklama emri!

Bu fotoğrafın bedeli tutuklama emri!

T.C. Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’yı, KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı, bazı bürokratları ve T.C. Milletvekilleri’ni, Yaprak Tantuni’de yemek yerken görüntüleyen Haberal Kıbrıslı Gazetesi muhabirine “Ya fotoğrafları sil, ya tutuklarız” tehdidi.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 13:45
Bu fotoğrafın bedeli tutuklama emri!

T.C. Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’yı, KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı, bazı bürokratları ve T.C. Milletvekilleri’ni, önceki gece Yaprak Tantuni’de yemek yerken görüntüleyen Haberal Kıbrıslı Gazetesi muhabirine “Ya fotoğrafları sil, ya tutuklarız” tehdidi.

 

Haberal Kıbrıslı Gazetesi muhabiri Rana Sarro’nun uyarıya kulak asmaması üzerine, CÖŞ ve Adli Şube Ekipleri olay yerine çağrılarak, muhabirimiz Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürülmek istendi.

 

T.C. Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Maliye Bakanı Ersin Tatar, bazı bürokratlar ve T.C. Milletvekilleri’nin önceki akşam Lefkoşa’daki Yaprak Tantuni’de yemek yedikleri bir sırada, fotoğraflarının çekilmesi, tedirginlik yarattı.  Haberal Kıbrıslı Gazetesi muhabiri Rana Sarro, T.C. Büyükelçisi’nin korumaları tarafından “çektiğin fotoğrafları sil” diye tehdit edildi.

 

KORUMALARIN CEBİNDE KKTC POLİS KİMLİĞİ!


T.C. Büyükelçisi’nin koruması olduğu öğrenilen şahıslar, Rana Sarro’nun “fotoğrafları silmeyeceğim” sözleri üzerine “O fotoğraflar her şartta silinecek. Boşuna diretmeyin” şeklinde tehditler savurdular ve muhabirimize KKTC Polis Kimliği’ni göstererek baskı uyguladılar.

 

CÖŞ VE ADLİ ŞUBE EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ


Bu kez, “ya fotoğrafları sil, ya tutuklarız” diyerek tehditler savuran ve ısrarla fotoğrafların silinmesini isteyen korumalar, muhabirimizin direnmesi üzerine ise, olay yerine Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı, CÖŞ ve Adli Şube Ekipleri çağırıldı.

 

RANA SARRO’YU, GAZETE YÖNETİCİLERİ ALIP GİTTİ


Bu arada, Rana Sarro, Haberal Kıbrıslı Gazetesi yöneticilerini telefoniye arayarak konuyu anlattı ve olay yerine gelmelerini istedi. Olay yerine gelen Haberal Kıbrıslı Gazetesi Genel Müdürü Hasan Altaylızade ile Genel Yayın Yönetmeni Kartal Harman, görevli polislere, gazetecilik görevini yapan bir muhabir hakkında engelleme ve tutuklama yetkilerinin olmadığını, olayın basın özgürlüğü olduğunu söylediler.

 

Yaprak Tantuni’den ayrılmasına izin verilmeyen ve ısrarla Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürülmek istenen Rana Sarro, Haberal Kıbrıslı Gazetesi Genel Müdürü Hasan Altaylızade ile Genel Yayın Yönetmeni Kartal Harman, CÖŞ ve Adli Şube Ekipleri’nin tüm engellemelerine rağmen, tutuklanmak istenen muhabirimizi mekândan alarak ayrıldılar.

 

TALİMATI VEREN ERSİN TATAR!


Haberal Kıbrıslı Gazetesi muhabirinin fotoğraflarını çekmesi üzerine, T.C Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’nın korumalarına, fotoğrafları sildirmelerini ve olay yerine CÖŞ ve Adli Şube Ekipleri’nin çağrılması talimatını veren kişinin, KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar olduğu öğrenildi.

 

NE YEMEĞİ İDİ, NEDEN ORADAYDILAR VE NE KONUŞUYORLARDI?


Yaprak Tantuni’deki yemekli toplantının, KKTC Meclisi’nde tartışılan  Bütçe Görüşmeleri ile Ekonomik Paket tartışmalarına denk gelmesi kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

 

T.C. Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar, bazı bürokratlar ve T.C. Milletvekilleri’nin, gece geç saatte orada bulunması ve fotoğraflarının çekilmesinden rahatsızlık duymaları, neden orada bulundukları konusunda vatandaşların merağını uyandırdı. Sözkonusu mekânda bulunmalarının, resmi bir programın uzantısı olduğu tahmin ediliyor.

 

Kaynak: KIBRISLI GAZETESİ

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ŞEREF VE MUTLULUK GÜNÜ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık