Ana Sayfa Gündem BU HUZUREVİ HUZUR VERMEZ!

BU HUZUREVİ HUZUR VERMEZ!

Lapta eski huzurevi bölgesine yeni bir huzurevi inşaatının başlayacak olması bazı soruları da beraberinde getirdi.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2018 Pazartesi 09:12
BU HUZUREVİ HUZUR VERMEZ!

Lapta oteller bölgesinin eski turizm hareketliliğini kazanmasıyla birlikte yeni otel projelerini de gündeme getirdi. En son olarak yıllardır kapalı ve atıl durumda olan Celebrity Otel’in de turizme kazandırılarak faaliyete geçmesi bölgenin turizm kapasitesini artıracağı belirtildi.

Lapta oteller bölgesinde şu anda faaliyette olan 5 adet değişik yıldızlı otelin yanı sıra, bölgede cafe-bar tarzında turizme hizmet veren işletmelerin de çalıştığı düşünülürse, bölge yoğun bir turizm kapasitesine hizmet veriyor.
Tüm turizm işletmelerinde, Nisan-Kasım ayı arasında canlı müzik ve geç saatlere kadar süren turistlere yönelik animasyon hareketleri de göz önüne alındığında, belirli bir gürültü hasıl olacağından, bölgeye yapılacak huzurevi sakinlerinin turizm bölgesinde pek huzurlu bir ortamda kalamayacağı aşikar.

Yalnız lapta oteller bölgesi değil, yapılacak huzurevinin doğu bölgesindeki, Camelot eğlence merkezi, Mare Monte bölgesindeki tesislerin de seslerinin huzurevini etkileyeceği düşünülürse, huzurevinin daha sakin ve yaşlıların huzur bulacağı bir mekan seçilmesi gerekmektedir.


Huzurevi inşaatına başlamadan, durumun yeniden bakanlık tarafından tetkik edilerek huzurevi için sakin ortamda bir bölge seçilerek, ileride oluşabilecek sorunlara mahal vermeden doğru bir yer seçimi ile projeye başlamak daha akıllıca bir seçim olacaktır. Zira her geçen gün kapasitesi artan bir oteller bölgesinde faaliyete girecek yaşlı huzurevi, gelecekte birçok problemi de beraberinde getirecek, turizm faaliyeti gerçekleştiren işletmelerle sorun çıkacaktır.


Yaşlılarımızın bu ikinci baharında, daha huzurlu, sakin, gürültüden uzak, gece sessizlik içinde uyku uyuyabilmeleri maalesef oteller bölgesinde pek kolay olmayacaktır. Bu sebepten bakanlığın bu projeyi yeniden değerlendirerek, daha mantıklı bir proje yürütmesi gerekecektir zira bugün Girne’de yaşadığımız turizmden kaynaklanan canlı müzikli gürültü sorununu gelecekte Lapta bölgesinde de yaşanacağından, şimdiden tedbir alınarak doğru bir proje yürütülmesi mantıklı olacaktır.

(STAR KIBRIS)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

YDP'DEN, HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık