Ana Sayfa Siyaset Bu kez, "Angry Cemal" ile rezil olduk

Bu kez, "Angry Cemal" ile rezil olduk

KKTC gündemi, yeni bir konuyla yine Türkiye basınında...Popüler bilgisayar oyunu Angry Birds, yeniden düzenlenerek "Angry Cemal" oldu...Bu durum ise Hürriyet Gazetesi'nin manşetine taşındı...

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 14:33
Bu kez,

Popüler bilgisayar oyunlarının ilk sıralarında yer alan Angry Birds, bu kez LTB Başkanı Cemal Buluoğluları için yeniden tasarlanarak, KKTC gündeminde deyim yerindeyse "alay" konusu edildi.

 

Bu konu ise, Türkiye'de yayın yapan popüler gazetelerden Hürriyet'in manşetine taşınarak, haber yapıldı.

 

Hürriyet Gazetesi'nin "Başkan Oyun Oldu" başlığıyla verdiği haber ise şöyle:

 

Mali kriz nedeniyle batan ve çalışanları aylardır grevde olması nedeniyle çöp kent haline gelen KKTC’nin başkenti Lefkoşa’nın Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, dünyanın en popüler bilgisayar oyunlarından Angry Birds’ün, ‘Angry Cemal’ versiyonu oldu.

 

Lefkoşa krizinden Cemal Başkan’ı sorumlu tutan Kıbrıslı Türkler, bilgisayar başında öfkelerini gideriyor.

 

Kıbrıssondakika haber sitesinin yayına koyduğu ‘Angry Cemal’ oyununda, dünyada çok popüler olan Angry Birds'ten esinlenilmiş.Oyunda Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın temsili başı, sapan arasına alınıyor ve lastik geriliyor. Cemal Başkan’ın başı, ardından binalara isabet ettiriliyor ve puan alınıyor.

 

Binaların içindeki bıyıklı işçiler ise ev yıkılırsa imha oluyor. Dört seviyeli oyunda Türkiye ve KKTC bayraklarının yer aldığı Beşparmak Dağları da görülüyor.

 

Oyun süresince arka fonda KKTC’nin ünlü türkülerinden Dillirga çalıyor.

 

BULUOĞLULARI, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU


Haberin yayınlanmasından sonra Lefkoşa Polis Müdürlüğü'ne giden ve haber hakkında şikayetçi olan Bulutoğluları, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile de konuyu görüştüğünü, gerekli tedbiri alması istediğini ifade etti.Bir internet haber sitesine  açıklamalarda bulunan Bulutoğluları, bir devlet çalışanı olan Nazmi Pınar'ın şahsi internet sitesinde yayınladığı 'Angry Cemal' adlı oyunun ve yayınlanan haberin KKTC makamlarını rezil etmek için yapılmış siyasi bir komplo olduğunu, Pınar'ın görevden alınması için hükümete de çağrıda bulundu.Bulutoğluları Hürriyet Gazetesi ile İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlı basın danışmanı Nazmi Pınar'a 1 milyon dolarlık tazminat davası açacağını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ŞEREF VE MUTLULUK GÜNÜ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık