Ana Sayfa Teknoloji Bu maili sakın açmayın!

Bu maili sakın açmayın!

Kontör numarası bayatlayınca bunu buldular. Şimdi internettenden akıl almaz bir dolandırıcılık yapılıyor.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2012 Perşembe 15:08
Bu maili sakın açmayın!

Dolandırıcılar, 'Türk Polisi Siber Suç İle Mücadele' adı altında gönderdikleri mailleri açan kişilerin, bilgisayarlarını kilitleyerek şantaj yoluyla para alıyor. Akıllara zarar dolandırıcılıkla ilgili bu uyarıyı dikkate almanızı öneriyoruz.

 

 

Tüketiciyi Destekleme Derneği (TUKDES) Genel Başkan Yardımcısı Hülya Kelleci, düzenlediği basın toplantısında, internet üzerinden yapılan dolandırıcılık yöntemlerine bir yenisinin daha eklendiğini belirterek, şu bilgileri verdi;

 

*Kontör dolandırıcılığı bayatlayınca şimdi de internetten şantaja başladılar. *Dolandırıcılar, 'Türk Polisi Siber Suç İle Mücadele' adı altında mail yolluyorlar. *Maillerin açılmasıyla birlikte bilgisayar kilitleniyor. Türk polisinin adının kullanıldığı sayfada, bilgisayar ile yapılan tüm işlemler kaydediliyor. *Dolandırıcılar olası ihlallere örnek olarak vatandaşlara, telif hakkı, pornografi ve terörizm teşvikini gösteriyor.

 

BİLGİSAYARI KİLİTLEYİP PARA İSTİYORLAR

 

*Gönderilen maili açan vatandaşlar, 'Bilgisayarınızın kilidini ve ceza davasını önlemek için 200 lira ödenmesi gerekir. Ceza tutarının 48 saat içerisinde ödenmemesi halinde bilgisayarın kilitli kalacağı ve ceza davası açılacağı' uyarısıyla karşılıyor. Dolandırıcılar bu şekilde vatandaşlardan kredi kartı bilgilerini alıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık