Ana Sayfa Yurt Bu neyin öfkesi?

Bu neyin öfkesi?

Kani Tanaydın’a ait kamyonlar yine kundaklanmak istendi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2012 Çarşamba 16:23
Bu neyin öfkesi?

Güren TİLKİ

 

Güzelyurt’a bağlı Bostancı köyünde Kani Tanaydın ve Osman Tanaydın’a ait iki adet Bedford marka eski model klasik ve bir de Ford marka kamyon kundaklanmak istendi.


Kimliği meçhul kişi ya da kişiler, kundaklama girişiminde iki kamyona kısmen zarar verdi, bir kamyon ise son anda fark edilerek yanmaktan kurtuldu.


Bir yıl içerisinde ikinci kez kamyonları kundaklanan Tanaydın, bunu kimin niye yaptığına anlam veremedi.


Dün sabah saat 04.00 sıralarında meydana gelen kundaklama olayında, ED 983 ve TAH 642 plakalı Bedford marka eski model klasik kamyon ile TC 935 plakalı Ford marka kamyon kısmen zarar gördü.


Osman Tanaydın’a ait kamyonların bulunduğu yere giren meçhul şahısların, ED 983 plakalı kamyonun sağ ön ve arka ile sol ön lastikleri üzerine yanıcı madde dökerek ateşlemek istedi. Büyük bir şans eseri lastiklerin ateşlenmek üzere olduğunu fark eden Gülek Tanaydın, konu aracın herhangi bir hasara uğramadan söndürülmesini sağladı.


Güzelyurt İtfaiyesi ekiplerinin kısa sürede olay yerine gitmesi, zararın büyümesini engelledi. Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekipleri de, bölgede incelemeler yaptı.


15 Haziran 2012 tarihinde de Kani Tanaydın’a ait iki adet Bedford marka eski model klasik kamyon ve kamyonun arkasında bulunan bir masa ile dört adet sandalye kimliği belirsiz kişiler tarafından üzerine mazot dökülerek yakılmıştı.


TD 914 ve ED 983 plakalı kamyonlar, yine aynı saatlerde yakılmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık