Ana Sayfa Yurt Bulun bu köpek katillerini

Bulun bu köpek katillerini

Metehan bölgesinde üç köpek, kimliği belirsiz kişiler tarafından zehirlendi, ikisi ölürken, biri tedavi edilerek kurtarıldı.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 09:07
Bulun bu köpek katillerini

Mehmet KARA


Metehan Sosyal Konutları’nda önceki gün üç köpek, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından zehirlendi. Köpeklerden ikisi ölürken Max isimli köpek ise tedavi edilerek kurtarıldı.


Son günlerde köpekleri hedef alan zehirleme olaylarına tepki gösteren hayvan severler yetkililere seslenerek, “Bulun bu köpek katillerini” dedi.


Yaşananlar karşısında oldukça kızgın olan Burçin Özdenak isimli hayvan sever, Metehan Sosyal Konutları’nda bölgenin maskotu olan Max ve Arap’ın kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zehirlendiğini söyledi.


Hayvanların sahipleri tarafından veterinere götürüldüğünü fakat Arap isimli köpeğin kurtarılamadığını söyleyen Özdenak, isyan etti. Aynı gün başka bir köpeğin daha zehirlenerek öldürüldüğünü ifade eden Özdenak, yetkililere seslendi ve daha fazla hayvan katledilmeden çözüm bulunmasını istedi.


Bölgede sıkça yaşanmaya başlayan evcil hayvanlara yönelik zehirleme olayları, hayvan sahiplerini ve vatandaşları oldukça tedirgin etti. Evlerinde veya bahçelerinde evcil hayvan besleyen bölge sakinleri, hayvanlarını sokağa çıkarmaya çekindiklerini belirtti.


Zehirleme olaylarının sorumlularının bir an önce bulunmasını isteyen ve yaşananların giderek toplu hayvan katliamına dönmeye başladığını vurgulayan bölge sakinleri, “Bunu yapan insan olmaz” diyerek dert yandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık