Ana Sayfa Siyaset Bulutoğluları beni halk görevden alabilir dedi

Bulutoğluları beni halk görevden alabilir dedi

Haluk Doğandor'un Ada TV'de sunduğu Öğlen Ajansı'na katılan Cemal Bulutoğluları, Lefkoşa Türk Belediyesi'ndeki son durum ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2012 Salı 13:37
Bulutoğluları beni halk görevden alabilir dedi

Bir yere gelirken halk tarafından seçilerek gelindiğini belirten Bulutoğluları, halkın seçtiği kişilerin, yapılan bir düzenleme ile görevinden alınamayacağını bildirdi.

 

Bulutoğluları, “Belediyeler Yasası açık bir yasadır ve bunu gösteriyor. Beni görevden almak, Anayasa'ya tamamen aykırı olur. Muhalefet meclis üyeleri istifa edeceklerse niye 8 ay beklediler?Demek ki kaos yaratma çabaları vardı. İstifa edeceklerse, keşke ilk baştan istifa etselerdi.

 

Onların dönemlerine baktığımızda, onların döneminden kalma borçlar halen daha gündemde oluşuyor. 2006 yılında LTB'nin Teftiş Kurulu tarafından verilen raporunda 27 milyon gibi bir borç bırakılmıştı. Onlarla bugüne geldik. O borçların yanında, biriktik sonra yeni borçlara girmek zorunda kaldık ki eski borçları kapatalım.

 

Yani doğruyu söyleyen yoktur! Doğrular her zaman LTB arşivinde vardır. Onlar havadan konuşuyor! Yerel TV'de bir milletvekiline dedim ki, eğer benim söylediklerimde bir hata varsa ben istifa etmeye hazırım. Ama benimle yüzleşemediler” dedi.

 

“UBP'NİN MYK TOPLANTISI YOKTUR”


Bir Televizyon kanalında şu sıralarda Ulusal Birlik Partisi'nin Merkez Yönetim Kurulu toplantısının yapıldığına dair bilginin doğru olmadığını da belirten Bulutoğluları, kendisini halkın seçtiğini, sendikaların seçmediğini belirterek, Sivil Toplum Örgütleri'nin birkaç tanesi 15 – 20 kişi ile meydana 300 kişi toplama ile birinin istifasını istemenin doğru olmadığını savundu.

 

“POLİTİKA YAPMAK İÇİN BELEDİYE'Yİ ARAÇ SEÇMEYİN!”


Bulutoğluları sözlerine şöyle devam etti:

 

“Burada gerçek olan, bizlerin halk tarafından seçildiğimizdir ve görevimizin başındayız. Sendikanın bizimle uzlaşması için elinden geleni yapması gerekiyor. Politika yapmak için Belediye'yi araç seçmesinler. Hükümet şu anda olaylar arasından birşeyler yapmak için uğraş veriyorlar. Bazı hatalar da yapıyorlar tabii.

 

Kendi çocuğunu dövmek gibi hatalar yapıyorlar. Kan bağımız her zaman vardır. Bizi sokağa atmazlar. Ben onların çocuğuyum. Olayların çözümü için yol arıyorlar. Maalesef, muhalefet tarafından sayın Başkan'ın istifası istendi. İstafanın istenmesi durumunda, bizim hiçbir zaman istifa etmeye niyetimiz yok.”

 

“ÇOĞUNLUK HALEN BİZDEDİR”


Kemal Deniz Dana'yı tekrar LTB'nin başına getirmelerinin mümkün olmadığını ifade eden Bulutoğluları, LTB Belediye Başkanı ve üyelerin seçilmiş olduğunu ve Şu anda idareden sorumlu olanların LTB Başkanı ve Meclis üyeleri olduğunu belirterek, çoğunluğun halen UBP'li meclis üyelerinde olduğunu kaydetti.

 

“GREVDE OLAN İŞÇİYE MAAŞ VERİLMEZ”


Bulutoğluları, “çalışanlar, geçen aya kadar maaşlarını aldılar! Grevde olan işçiye maaş verilmez. Yavaşlatma grevi bile yapılsa o da suçtur. Şu an itibarı ile bir an önce Belediye çalışanlarının sorunlarını çözmemiz gerekir. Belediyenin yeniden yapılanması lazım.

 

Dünyada yaşanan Ekonomik Kriz'den biz de nasibimizi aldık. İstihdamlar yaptık, insanları işe aldık ama şimdi herşey güzelken, şimdi bazı şeyler kötü gidiyor ve Başkan istifa etsin diyerek bir yerlere varamayız. Süratle yapılması gereken, hükümet, muhalefet partileri ile oturup bunu çözmesi gerekir” dedi.

 

“İSTİFA ETTİLER AMA GEÇERLİ DEĞİL!”


Muhalefet partilerinin istifasına da değinen Bulutoğluları, istifanın geçerli olmadığını, geçerli olabilmesi için Belediye Meclisi'nin toplanıp karar vermesi gerektiğini kaydetti.

 

“BİZ DE BES'İN İSTİFASINI İSTEYİP; ONLARI GÖTÜRECEĞİZ”


Bulutoğluları, “BES, bizim istifamızı istiyorsa, biz de BES'in istifasını isteyip götüreceğiz o zaman bu adamları! BES'i 300 – 500 kişi seçmiştir! Bizi halk seçti, bizi görevden almak bu kadar basit değildir!Devlet halkından elini çekebilir mi? Eğer çekerse, hükümet gider! Bunlar birbirine bağlı şeylerdir. Kimse beni görevden almadı! Öyle birşey yok! Beni görevden almaları Anayasa'ya aykırı çıktı. O dönemki karmaşayı ortadan kaldırmak için beni görevden aldıklarını söylediler ama bu sefer köklü çözüm olacaktır!

 

Çalışanlara sözüm yoktur! Onların haklı sebepleri de vardır. Bu konuda yardımlar yapılmazsa, bu konuda birilerinin canı yanacak! Bize yardım yapılmazsa, devletin yapacağına inanıyorum. Devlet, bugüne kadar da yardım etmiştir. Gene yardım elini uzatacaklarına inanıyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık