Ana Sayfa Yurt Bulutoğluları sinekleri kelebek zannediyor

Bulutoğluları sinekleri kelebek zannediyor

Çakıcı: “Kelebekler uçuyor” diyen Bulutoğluları halka adeta dalga geçiyor.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2012 Pazar 21:14
Bulutoğluları sinekleri kelebek zannediyor

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın Dikmen Çöplüğü’nün Avrupa Birliği (AB) kaynakları ile yenilenmesi amacıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada ‘burada artık kelebekler uçuşuyor’ dediğini savunarak “Sn. Bulutoğluları herhalde kara sinekleri kelebek zannediyor” dedi. Çakıcı, yazılı açıklamasında, Lefkoşa civar bölgelerinin çöp kent haline gelmesinin ardından, salgın hastalık tehlikesinin kol gezdiğini ve kara sineklerin her yeri istila ettiğini kaydetti ve “kelebekler uçuyor” diyen Bulutoğluları’nın halka adeta geçtiğini savundu.

 

Bulutoğluları’nın yenilenen tepeyi kendisine hediye edeceğinden bahsettiğini söyleyen Çakıcı, “Bırakın oraya gitmeyi, pislikten ve çöplerden evimin beş metre ötesindeki parka bile gidemiyorum. Çocuklar parkın kapısından bile giremiyor. AB’nin projesini sahiplenmekten vazgeçsin. AB finansmanı ile yapılan işleri bile kendi yapıyor diye lanse ederek halkı kandırmaya çalışması suçlu çocuğun kabahatini örtme çabasına benzemektedir. Kendi projeleri ortada, Lefkoşa’nın hali de ortada” dedi. Bulutoğluları’nın konuşmasında ayrıca büyük işler yaptığından bahsettiğini de belirten Çakıcı, “Sn. Bulutoğluları çöp konusunda gerçekten büyük işler yaparak, tarihe geçmiştir, merak etmesin halk bu yaptıklarını asla unutmayacaktır” şeklinde devam etti.

 

Cemal Bulutoğluları başkan seçildiği zaman ilk Belediye Meclisi toplantısında tüm partilere istihdam hakkı vereceğini söylediğini, o zamanki TDP’li Belediye Meclis Üyesi ile birlikte parti kararı olarak bunu reddettiklerini anımsatan Çakıcı, istihdam konusunda TDP’nin en ufak bir sorumluluğu olmadığını belirtti. Mevcut Belediyeler Yasasında birçok eksik unsur bulunduğunu iddia eden Çakıcı, bazı Belediye Başkanlarının yasadaki boşluğun arkasına saklanarak keyfi ve usulsüz icraatlara imza ileri sürdü. TDP’NİN YASA ÖNERİSİ Çakıcı, TDP olarak meclise yasa önerisi sunduklarını da anımsattı ve önerinin, belediye başkanları ve belediye meclis üyelerinin görevleriyle ilgili 5 yılı aşan ceza davası açılması halinde, davanın nihai şekilde sonuçlanmasına kadar hakkında dava açılan belediye başkanı veya meclis üyelerinin görevden uzaklaştırılmış sayılması, herhangi bir belediye başkanı hakkında görevleriyle ilgili açılan ceza davası nedeniyle hapis cezasına mahkum olması durumunda görevine son verilmesi ve mahkumiyetinin kesinleşmesinden itibaren 90 gün zarfında o belediye başkanının görev bölgesiyle ilgili yeniden seçim yapılmasını içerdiğini kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık