Ana Sayfa Yurt Bulutoğluları'ndan ilginç açıklama

Bulutoğluları'ndan ilginç açıklama

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları’ndan haftalardan sonra bugün ilk kez açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2012 Çarşamba 16:41
Bulutoğluları'ndan ilginç açıklama

Lefkoşa adeta “çöp kente” dönüşürken, belediye çalışanları ve Lefkoşa halkı çözüm beklerken başkanlık görevlerini Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana’ya ‘bırakan’ Bulutoğlular, Lefkoşa’nın durumu hakkında konuşmamayı tercih etti.


LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, yıllarca Lefkoşa, Hamitköy, Dikmen ve Girne Yolu’nu etkileyen “Dikmen Çöplüğü” sorununun artık bittiğini, sineklerden arınmış alanın artık kelebeklerin uçtuğu bir duruma geldiğini söyledi.Bulutoğluları siyasi arenada kendisine karşı oynanmakta olan oyunlar bulunduğunu ileri sürerek, muhalefetin yapılanları hazmedemediğini fakat halkın gördüğünü kaydetti.


AB ile birlikte 3 esere imza atıldığını bunlardan birinin Bandabuliya, diğeri Dikmen Çöplüğü, ve Haspolat Arıtma Tesisi olduğunu ifade eden Bulutoğluları, Haspolat Arıtma’nın bunların en büyüğü olacağını ve açılışının yakında yapılacağını açıkladı.


Başkan Bulutoğluları, kalıcı eserler bırakmak ve halk sağlığının kendileri için önemli olduğunu söyleyerek, yıllarca bakımsız kalmış ve adeta “kokuşmuş” olan yerlere el attıklarını ifade etti.


“SAYIN ÇAKICI’YA HEDİYEMDİR”


Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Çakıcı’nın eleştirilerine de cevap veren Bulutoğluları, “Sayın Çakıcı benim nerede olduğumu soruyor. Ben iş yapıyorum. Sayın Çakıcı sadece Meclis’e gidip geliyor, para kapıyor. Benim yaptığım eserler ortadadır. (Dikmen’deki) Bu tepeyi de sayın Çakıcı’ya hediye ediyorum. Gelsin ailesiyle birlikte burada piknik yapsın.” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık