Ana Sayfa Magazin Bulutoğluları'nın 'oyun' olması ortalığı karışıtırdı

Bulutoğluları'nın 'oyun' olması ortalığı karışıtırdı

Kuzey Kıbrıs son günlerde internet ortamında oynanan bir oyunla anılıyor. Türkiye basınının da konu ettiği oyun ise LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ile ilgili... Oyunun adı, Angry Cemal! (Kızgın Cemal)

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 15:12
Bulutoğluları'nın 'oyun' olması ortalığı karışıtırdı

Kıbrıs Postası


Mali kriz nedeniyle batan ve çalışanları aylardır grevde olması nedeniyle çöp kent haline gelen KKTC’nin başkenti Lefkoşa’nın Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, dünyanın en popüler bilgisayar oyunlarından Angry Birds’ün, ‘Angry Cemal’ versiyonu oldu.

 

 

Oyunda Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın temsili başı, sapan arasına alınıyor ve lastik geriliyor. Cemal Başkan’ın başı, ardından binalara isabet ettiriliyor ve puan alınıyor.


 

Kıbrıs Time internet sitesinin haberine göre Hürriyet Gazetesi'nin bugünkü manşet haberi nedeniyle LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları Polis Genel Müdürlüğü'ne giderek suç duyurusunda bulundu.

 

Kıbrıs Time'a açıklamalarda bulunan LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, bu oyunun UBP içindeki başkanlık kavgasının neticesi olduğunu, yayınlanan 'Angry Cemal' adlı oyunun ve yayınlanan haberin KKTC makamlarını rezil etmek için yapılmış siyasi bir komplo amaçlandığını belirtti.

 

Haberin yayınlanmasından sonra Lefkoşa Polis Müdürlüğü'ne giden ve haberi yazanlar  hakkında şikayetçi olan Bulutoğluları, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile de konuyu görüştüğünü, gerekli tedbiri alması istediğini ifade etti.

 

Habere konu olan oyun ise dünyayı kasıp kavuran "Angry Brids" (kızgın kuşlar) oyununun LTB Başkanı Bulutoğluları'na uyarlaması şeklinde olmuş.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık