Ana Sayfa Yurt Bunu yapan insan değil!

Bunu yapan insan değil!

Gazimağusa Karakol bölgesinde beş köpek zehirlenerek öldürüldü.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi 07:37
Bunu yapan insan değil!

Ahmet İLKTAÇ

 

Gazimağusa Karakol bölgesinde Fazıl Polat Paşa Cami’nin bulunduğu bölgede beş köpek zehirlenerek öldürüldü. Et parçalarının üzerine bırakılan zehri yiyen köpekler saatlerce can çekiştikten sonra hayatlarını kaybetti. Bölge sakinlerinin büyük tepkisine neden olan köpek zehirleme olayı, herkesi sinirlendirdi.

 

Benzeri zehirleme olaylarının sürekli yaşandığını anlatan mahalleli, köpekleri zehirleyenleri tespit etmek için bazı evlerin çatılarına güvenlik kameraları yerleştirdi. Köpekleri zehirleyen kişi veya kişileri tespit etmeleri durumunda linç edeceklerini belirten mahalle sakinleri, durumdan duydukları öfkenin altını çizdi. KIBRIS’a konuşan mahalle sakini Mustafa Özekman, beş köpeğin canice, vicdansızca ve barbarca katledildiğini bildirdi. Köpeklerin üçünü hemen gömdüğünü anlatan Özekman, iki köpeği gömemediğini kaydetti. Köpeklerin bir poşet üzerine bırakılan ağır kokulu ve üzerinde beyaz toz maddeler olan etlerden yedikten sonra zehirlendiklerini söyleyen Özekman, köpeklerin saatlerce can çekiştikten sonra tepinerek öldüklerini açıkladı. Köpeklerin ölümünün önüne veterinerlerin de geçemediğini anlatan Özekman, her gün görüp sevdiği köpeklerin ölümüne çok üzüldüğünü kaydetti. Köpeklerin can çekişerek ölmelerine şahit olduğu için psikolojisinin bozulduğunu anlatan Mustafa Özekman, insanlara saygısı kalmadığını ve Allah’tan bu hayvanları zehirleyenlerin de aynı ıstırap ve can çekişmesiyle ölmesini diledi.

 

Bir milletin medeniyetinin ve karakterinin hayvanlara olan yaklaşımından ortaya çıktığını kaydeden Özekman, mahalle olarak çok büyük üzüntü içerisinde olduklarını sözlerine ekledi.

 

Kıbrıs

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık