Ana Sayfa Eğitim Burada 1975 yılından beri ilk ve anaokul ayrı binada

Burada 1975 yılından beri ilk ve anaokul ayrı binada

Alsancak İlkokulu ile Anaokulu, 1975 yılından beri iki ayrı binada öğrencilerine eğitim hizmeti sunuyor.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2012 Perşembe 01:25
Burada 1975 yılından beri ilk ve anaokul ayrı binada

Ziya NASIFOĞLU

 

Fatma Öztabay’ın müdürlük, Abdullah Cangil’in ise vekaleten müdür muavinliği yaptığı okulda, 2 müdür muavinine ihtiyaç var.


Alsancak, Ilgaz, Malatya ve İncesu köylerinden gelen 380 öğrencinin öğrenim gördüğü Alsancak İlkokulu ile Anaokulu, bölgenin sürekli büyüyerek gelişmesinden dolayı artan nüfusa hizmet vermekte zorlanıyor.


Sınıf eksikliğinden ötürü bu yıl dört yaş grubu öğrencilerine sınıf açamayan okulda, öğretmenler odası ise ilkokul öğrencileri için sınıfa dönüştürüldü.


Sınıf ve öğretmen eksikliği nedeniyle eğitim yılının başında yapılan grevde ise kaybedilen saatler, öğretmenlerin fazladan ders vermesiyle giderilmeye çalışılıyor.

 

2 öğrenciye araba çarptı


Okul müdürü Fatma Öztabay, yol genişletme çalışmaları sırasında okulun girişindeki bariyerlerin ve otobüs durağının söküldüğünden bahsederek, çocukların yola atılmasını önleyecek herhangi bir engel bulunmadığından yakındı.


Öztabay, okul yolunda süratli araba kullanıldığından şikayet ederek, bu sorunun önüne geçilebilmesi için okulun önüne ya hız kamerası, ya da yola kasis konulması gerektiğini belirtti.


Son iki yıl içinde iki kez öğrencilere araba çarptığını ifade eden Öztabay, bölgede yeteri kadar park yeri olmadığından dolayı araçların kaldırımlara park ettiğini, öğrencilerin de yolun içinde yürümek zorunda kaldığına ifade etti.

 

Atatürk gününde anıldı


Fatma Öztabay, okulun resim yarışmalarında birinci geldiğini belirterek, sporda da başarılı olduklarını söyledi. Öztabay, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nün bu yıl Cumartesi gününe denk gelmesine ve okula gitme zorunluluğu olmamasına rağmen, 10 Kasım’da okulda anma töreni düzenlediklerini ifade etti.


Okul aile birliği ve Eğitim Bakanlığı katkılarıyla okulun ve öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmeye çalışıldığını anlatan Öztabay, bölgede artan nüfusla orantılı olarak yeni sınıf yapılması ve öğretmen atanması gerektiği üzerinde durdu.  Alsancak İlkokulu’nda geçen yıl 56 kişi mezun olurken, bu yıl 120 kişi yeni kayıt yaptı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDA EĞİTİMCİLERLE TOPLANTI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık