Ana Sayfa Siyaset Çakıcı: "Bulutoğluları Paris'te mi?"

Çakıcı: "Bulutoğluları Paris'te mi?"

Çakıcı, Lefkoşa halkının ise salgın hastalık tehlikesiyle karşı karşıya geldiğini belirterek, tüm bunların baş sorumlusu LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın ise ortadan kaybolduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2012 Salı 17:29
Çakıcı:

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Başkent Lefkoşa’nın çöp kent haline geldiğini, aylardır maaş alamayan ve büyük mağduriyet yaşayan çalışanların artık isyan ettiklerini, Lefkoşa halkının ise salgın hastalık tehlikesiyle karşı karşıya geldiğini belirterek, tüm bunların baş sorumlusu LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın ise ortadan kaybolduğunu söyledi.

 

(TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı yaptığı açıklamada,  “Sayın Bulutoğluları Paris’te mi” diye sorarak, “karar ve uygulamaları ile uluslararası tek tanınmış belediye olan LTB’yi kaosa sokan, yaptığı usulsüzlükler Sayıştay raporlarına yansıyan ve 5 yıla kadar hapislikle yargılanan Başkan Bulutoğluları’nın” istifa etmemekte direttiğini kaydetti.

 

Çakıcı, “Bulutoğluları ne başkanlık yapabiliyor, ne de istifa ediyor. Tüm yetkilerini kaymakama devretmiş gibi, Lefkoşa adına bütün açıklamaları kaymakam Dana yapıyor” dedi.

 

Gelinen aşamada Bulutoğluları’nın başkanlığının süs olmaktan öteye gidemediğini ve Bulutoğluları adına kaymakam Dana’nın açıklama yaptığını belirten Çakıcı, bunun traji-komik bir durum olduğunu savundu.

 

Çakıcı, “Hükümet adına da, LTB Başkanı adına da Sayın kaymakam açıklama yapmakta. İşte memleketin durumu bu…” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ADİL VE KALICI ÇÖZÜM İSTİYORUZ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık