Ana Sayfa Yurt Çakıcı burası dingonun ahırı oldu dedi

Çakıcı burası dingonun ahırı oldu dedi

Toplumcu Demokrasi Partisi Başkanı Mehmet Çakıcı, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu sert bir şekilde eleştirdi ve siyasi rüşvet vermekle suçladı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2012 Cumartesi 15:21
Çakıcı burası dingonun ahırı oldu dedi

Çakıcı, Meclsi kürsüsünden yaptığı konuşmaya şu şekilde devam etti: “Bütün memleket duysun diye söylüyorum, buraya her gün gelirsem her gün söyleyeceğim bunları. Sen şu anda seçime ve seçmen hakkıma müdahale ediyorsun. Gelişigüzel bir sürü adamı alıyorsun ve vatandaş yapıyorsun. 25 yıldır burada yaşayan insanlar var vatandaş yapmadığın. Bunları niye konuşmuyorsun. Dünyada vatandaşlık nasıl olur biliyormusun. Amerika’da bu işler törenle olur. Vatandaş olan insanlar törenle ülkeye bağlılıklarına yemin eder. Sen gizli sakı yapıyorsun. Eksik yasanın arkasına sığınamazsınız. Bu ülkeyi katlettiniz. İnsanlarımızın canına okundu. Her şey keyfi. Ne yasa ne düzenleme var. Burası Dingonun Ahırı oldu.

 

RÜŞVETİ ÖRTBAS ETTİN


Çağırın gelen girsin. Burada size bunu tekrar söylüyorum. Yaptığınız siyasal rüşvettir. Ya burada oturup adam gibi yasa yaparsınız ya da her kürsüye çıktığımda seni siyasi rüşvet vermekle suçlarım. Bunların hepsinin sorumlusu sensin. Hem vizyonsuzsunuz hem de ülkenin canına okuyorsunuz. Bu vatandaşlıkları seçim kazanmak için yapıyorsunuz. Sen rüşveti örtbas ettin. Polisi ve Savcılığı çağırmadın.

 

MÜDÜRLER NASIL OLUYOR DA FATURA ÇIKARTIYOR?


Siz devlet dairelerinde özel faturalarla iş mi yapıyorsunuz? Müdürlük koltuklarında özel iş mi yapıyorsunuz? Müdür nasıl olurda fatura çıkarır. Burası bakkal dükkânı mıdır? Süper Marketimdir? Neresidir burası? Müdürler bakanlıkta fatura alıp fatura veriyor. Bakanlığa bak sen! Sevgili bakanım siz vatandaşlıkta siyasi rüşvet yapamazsınız. Türkiye’de bedava su veriyor diye başkanın adamları mahkemelik oldu”

 

Barış Gazetesi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık