Ana Sayfa Siyaset Çakıcı: "Sn. Küçük artık kendini kandırmaktan vazgeçsin"

Çakıcı: "Sn. Küçük artık kendini kandırmaktan vazgeçsin"

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, İrsen Küçük’ün Genel Başkanlık yetkilerini elinden alan mahkeme kararına yaptığı itirazın Yüksek Mahkeme tarafından reddedildiğini anımsatarak, “Genel Başkanlık yetkileri elinden alınan Sn. Küçük kendi kendini kandırmaktan artık vazgeçmeli ve erken seçimin önüne açmalıdır” dedi.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2012 Cumartesi 18:41
Çakıcı:

Ülkede kararlar alacak hükümetin kalmadığını ve ülkedeki kaosun daha da derinleştiğini belirten Çakıcı, kaosun sona ermesi, siyasi iradenin yeniden şekillenmesi ve Kıbrıs Türk halkına yakışır bir düzen kurulmasının temellerini atmak için erken seçimin artık kaçınılmaz olduğunu belirtti ve erken seçimden önce Siyasi Partiler Yasası ile Seçim ve Halkoylaması yasalarında radikal değişikler yapmanın hayati derecede önemli olduğuna dikkat çekti.

 

“Ülkenin hali perişan”


Lefkoşa Belediyesi’ndeki yaşanan sorunların devam ettiği, UBP’li Meclis Üyesi’nin istifa etmesi ile çıkmazın daha da belirginleştiği, LTB’yi batıranların halen yargılanmadığı, halkın kurumlarının peş keş çekildiği, 1963’teki kanlı noel günlerinde bile karanlığa bürünmeyen ülkenin karanlığa mahkum edildiği çok kötü bir dönemden geçildiğini belirten Çakıcı, İrsen Küçük’ün mahkeme koridorlarında dolaşmaktan vazgeçerek, ülkeyi içine düşürdüğü acıklı ve utanılacak durumdan kurtarmak için gerekeni yapmaya davet etti.

 

Mahkeme kararının ardından İrsen Küçük’ün etik olarak istifa etmesi gerektiğini belirten Çakıcı, “Sizi partinizin yarısı istemiyor, onaylamıyor. Halk zaten istemiyor. Size düşen görev onurlu bir şekilde istifa etmektir. Zorla Genel Başkanlık, Başbakanlık olmaz” dedi.

 

“60 gün 60 gece kurultay mı olur?”


TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ,UBP kurultayını 40 gün 40 gece süren düğünlere benzetti, ancak arada büyük bir fark olduğuna dikkat çekerek, düğünde insanlar eğlenirken, burada halkın ezildiğini vurguladı. Mahkemelik olan UBP kurultayıyla birlikte ülkedeki kaosun daha da derinleştiğini belirten Çakıcı, “21 Ekim’de başlayan Kurultay halen sonuçlanmadı. Ben dünyada 60 gün 60 gece süren kurultay görmedim. Yetti artık sizin kurultayınız, halkı daha fazla ezmekten artık vazgeçiniz. ” dedi.

 

“Kendi halinin farkında değil?”


Genel Başkanlık yetkileri elinden alınan İrsen Küçük’ün “ekonomik krizle mücadele eden Güney Kıbrıs’ın yardım talebi olursa Türkiye'ye bekletmeden iletiriz" söylemini de değerlendiren Çakıcı, “İrsen Küçük’ün yaptıkları sanki göğe erdi. Kendi durumunun farkında değil” diye konuştu.

 

Çakıcı, Kıbrıs Türk halkının fakirleşmesine, yaşamını borçlanarak sürdürmesine, işsizliğin artmasına, binlerce işyerinin kapanmasına neden olan hükümetin başındaki Küçük’ün, gerçekleri görmezden gelerek hamasi nutuklar atmasının, ülkenin nasıl bir siyasi zihniyet tarafından yönetildiğinin görünmesi açısından çarpıcı bir örnek olduğuna dikkat çekti.

 

Kıbrıs Türk Halkı’nın yaşadığı sorunlara çare üretmek yerine, koltuk uğruna aylardır mahkeme koridorlarında yatıp kalkan UBP’li yetkililer ile İrsen Küçük’ün muhtarlıklar ve belediyelerle ilgili sorunları dahi artık Türkiye’ye havale etme anlayışında olduklarını belirten Çakıcı, Kıbrıs Türk halkı yararına icraat yapamayan siyasi kadrolardan biran önce kurtulmak gerekliliği üzerinde durdu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

HP, PAŞAKÖY VE VADİLİ'Yİ ZİYARET ETTİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık