Ana Sayfa Siyaset Çakıcı: "Ülkede hayvan kaçakçılığı sürüyor"

Çakıcı: "Ülkede hayvan kaçakçılığı sürüyor"

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı da, TÜK Bütçesi görüşülürken tarımla ilgili diğer konulara da değindiklerini, bu çerçevede doktorlarla yaptığı görüşmelerde çocuk kanserinin “patladığını” duyduğunu ifade ederek, çocuk kanserinin, denetimsiz gıdalar ve çevre kirliliğinden kaynaklandığını savundu.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2013 Pazartesi 13:05
Çakıcı:

Bu yüzden bu konudaki duyarlılığın artırılması gerektiğini ifade eden Çakıcı, bunun sorumluluğunun hükümet ve hükümet politikaları olduğunu iddia ederek, gıdalara yönelik denetim ve tedbirlerin artırılması gerektiğini söyledi.

 

Çakıcı, tarımda büyük problemlerin olduğunu, mevsimlik işçilerin sosyal yatırımlarının yapılmadığını savunarak, bu konuda Çalışma Bakanlığı’nı göreve çağırdı.

 

“ZEYTİNYAĞI ELDE KALDI”


Zeytin üreticilerinin zeytinyağlarının elinde kaldığını, zeytinden birçok kişinin ekmek kazandığını, ancak zor durumda olduklarını, harnup ağaçlarının bakımının yapılmadığını, patates üreticilerinin zor durumda olduğunu, üreticilerin pazarlama ile ilgili durumun ne olduğunu bilmediğini ifade eden Çakıcı, patates üreticilerinin, paketleme, fiyat ve pazarlama konusunda bilgilendirilmesini istedi.

 

Türkiye’den gelecek su konusunda hazırlıkların ve son durumun ne olduğu konusunda bilgilendirme de isteyen Çakıcı, tekelciliğin üzerine gidilmesi gerektiğini, ülkede hayvan kaçakçılığının sürdüğünü, hükümetin önlem alması gerektiğini kaydetti.

 

TAK

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık