Ana Sayfa Yurt Çalışmadan LTB'den ödeniyor, canlı yayında fal bakıyor

Çalışmadan LTB'den ödeniyor, canlı yayında fal bakıyor

Kanal T'de canlı yayında, doğum tarihi ve isim bilgilerinden hareketle fal niteliğinde "kişisel analiz" yapan bir bayanın, çalışmadığı halde LTB bütçesinden ödenenler arasında olduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2012 Çarşamba 15:38
Çalışmadan LTB'den ödeniyor, canlı yayında fal bakıyor

Gündem Kıbrıs-ÖZEL


Lefkoşa Türk Belediyesi'nde devam eden sorunlar, uzun bir süredir gündem oluşturmayı sürdürürken, bu sorunun nasıl çözümleneceği de merak konusu.

 

LTB'nin içine düştüğü maddi sıkıntıların kaynağının ne olduğu, bugünlere nasıl gelindiği, her platformda tartışılan konulardan.

 

Tartışmaların ortak noktasında ise, LTB'nin bünyesinde gereğinden çok personel bulundurması. İşe gelmeden Belediye bütçesinden maaş alanların olduğu iddiaları  ise, bu süreçte, ortalığı en çok alevlendiren konulardan. Çünkü gereğinden fazla personel alımı,  işe gelmeden maaş alanların varlığı gibi konular, maddi sıkıntıların en büyük sebeplerinden biri olarak gösterildi.

 

Tüm bu tartışmalar sürerken; Belediye'den işe gelmeden maaş alan kişilerden birinin de aynı zamanda Maliye Bakanı Ersin Tatar'ın sahibi olduğu Kanal T'de program yaptığı iddiaları gündemde bomba etkisi yaratacak bir konu. Güvenilir kaynakların Gündem Kıbrıs'a konuyla ilgili yaptığı açıklama ise, olayı doğrular nitelikte...

 

Söz konusu şahıs, Kanal T'de canlı yayın yapıyor. Telefonla canlı yayına bağlanan kişiler, isimlerini ve doğum tarihlerini vererek bir tür fal baktırıyorlar. Çalışmadığı halde, Zehra Tozduman isimli bu bayanın Belediye'den hangi amaçla, hangi gerekçe altında maaş aldığı da sorgulanması gereken konulardan.

 

Gündem Kıbrıs'ın güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, bu konu Belediye Emekçileri Sendikası'nın da bilgisinde olmakla birlikte, Zehra Tozduman isimli bu bayanın Belediye bünyesinde hiçbir görevi bulunmamakta.

 

Bu duruma kimin ne şekilde bir açıklama getireceği de merakla bekleniyor...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık