Ana Sayfa Dünya Cam filmi eylemi için gittiler ceza yediler

Cam filmi eylemi için gittiler ceza yediler

Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgeye giderek önlem aldı. Protesto için buluşma noktasına sadece 2 sürücü geldi.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2017 Cumartesi 21:36
Cam filmi eylemi için gittiler ceza yediler

 

    "Cam filmi" eyleminde, filmli camdan ceza yedi Adana'da, sosyal medyadan yapılan çağrı üzerine araçlarda  cam filmlerinin yasaklanmasını protesto etmek için buluşma noktasına giden sürücüye,  "cam filmi" ve "araçta teknik değişiklikten" 301 lira ceza uygulandı

"Modifiye araç severler" adlı bir grup, sosyal medyada üzerinden  merkez Çukurova ilçesi Turgut Özal Bulvarı'ndaki bir noktada, Bilim, Sanayi ve  Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğiyle araçlarda cam  filmi ve renkli cama yeniden yasak getirilmesine karşı eylem organize etti.

 

Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri,  bölgeye giderek önlem aldı. Protesto için buluşma noktasına sadece 2 sürücü  geldi.

Eylem yapmak için gelen iki kişiden biri olan Fırat Demir'in  kullandığı Otomobil, polis ekiplerince durduruldu. Polis ekipleri, aracın bütün  camlarında film olan ve standart dışı süspansiyon kullanan sürücüye  "cam filmi"  ve "araçta teknik değişiklikten" 301 lira trafik cezası uyguladı.

Demir, gezetecilere yaptığı açıklamada, cam filmini protesto etmek  isterken trafik cezası yediğini belirterek "Arabamda komple film ve havalı  süspansiyon var. Her şeyi suç teşkil ediyor zaten. Hem cam filminden hem  süspansiyondan 301 lira ceza yazdılar." ifadesini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ABD BENİ ÖLDÜRÜP HÜKÜMETİMİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık