Ana Sayfa Gündem ÇAMLIBEL’DE AB TEMSİLCİSİ BAYRAKLARI İNDİRTTİ!

ÇAMLIBEL’DE AB TEMSİLCİSİ BAYRAKLARI İNDİRTTİ!

Çamlıbel'de AB fonlarıyla kurulacak kompostlama tesisi töreni için gelen AB temsilcisi "Bayrakların altında konuşmam" deyince bayraklar indirildi.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2018 Cumartesi 19:57
ÇAMLIBEL’DE AB TEMSİLCİSİ BAYRAKLARI İNDİRTTİ!

Lapta Belediyesi ve Alsancak Belediyesi’nin yeşil atık hizmetlerinin kalitesini ve etkinliğini artırmak için Avrupa Birliği’nin katkılarıyla hayata geçirilecek olan “Daha İyi bir Çevre için Yeşil Atığın Geri Dönüştürülmesi Projesi”nin Çamlıbel Muhtarlığı önünde düzenlenen tanıtım kokteylinde skandal yaşandı.

AB TEMSİLCİSİ “BAYRAKLAR VARKEN KONUŞMAM” DEDİ

Lapta’ya bağlı, Çamlıbel bölgesinde AB fonlarıyla kurulacak ve bölgenin katı atık sorununa çözüm bulacak, katı atık arıtma sistemi projesi için çamlıbel Muhtarlığı önünde düzenlenen tören öncesinde muhtarlık binası önündeki direğe çekili olan Kuzey Kıbrıs Tütk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti bayrakları Avrupa Birliği Temsilcisi Agustin Moya Colorado’nun isteği üzerine indirildi.

BELEDİYE BAŞKANLARI DA TÖRENDEYDİ
Çamlıbel Muhtarlık binası önünde düzenlenen törene, AB temsilcisi Agustin Moya Colorado, Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, Alsancak Belediye Başkanı Frat Ataser, sivil toplum örgütü temsilcileri ve halk katıldı.

 

POLİS GELDİ BAYRAKLARI DİREĞE ÇEKTİ

Çamlıbel Muhtarlığı önündeki direkte bulunan T.C ve kktc bayraklarının indirilmesi halkı huzursuz etti. Halktan bazı kimselerin konuyu Çamlıbel Polis Karakolu’na aksettirmesi üzerine, muhtarlık önüne gelen polis tekrar bayrakları yerine çekti ama bu arada, AB temsilcisi Agustin Moya Colorado’nun konuşması bitmişti.

 

BELEDİYE BAŞKANLARI BU DURUMA NEDEN SESSİZ KALDI!
Proje ile ilgili tören sırasında AB temsilcisi Agustin Moya Colorado’nun konuşması sırasında ve yine Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy’un konuşması sırasında çekilen fotoğraflarda da direkte bayrakların olmadığı açıkça görünürken, belediye başkanları bu duruma neden sessiz kaldı veya bayrakların indirilmesi sonrasında konuşma yaptı?

POLİS SORUŞTURMA BAŞLATTI
Kıbrıs Medyatör haber sitesi olarak konuyu araştırdık ve olayın bu şekilde geçtiğini öğrendikten sonra ilgili makamlardan da polisin olayla ilgili soruşturma başlattığını öğrendik.

 POLİS GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BU OLAYA SESSİZ KALACAK MI?
Polis Genel Müdürlüğü’nün bu olay karşısında, devletin bayraklarının keyfi indirilmesi konusunda takacağı tavır ve araştırmaları merakla bekleniyor. O kadar kişi içerisinde o bayrakları kimin indirdiği, kimden talimat aldığı, belediye başkanlarımızın neden sessiz kaldığı konusunda yapılacak incelemeleri yakından takip ederek kıbrıs medyatör olarak halkla paylaşacağız.

 PARA İÇİN BAYRAKLARIMIZI SATMAYIZ
Çamlıbel bölgesinden arayan duyarlı vatandaşlar, yaşanan bu olayın çok üzücü olduğunu, AB fonu verilecek, AB temsilcisi konuşma yapacak diye o mekandan bayrakların indirilmesine kim onay verdiyse ilgili makamlara hesabını vermesini istediler.

 AB temsilcisi Agustin Moya Colorado, Belediye başkanlarımızla tören sırasında fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

HALUK DOĞANDOR

(KIBRIS MEDYATÖR)

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

DENETİMLİĞİ SERBESTLİĞİ İHLAL ETTİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık