Ana Sayfa Dünya Çavuşoğlu'ndan suriye açıklaması

Çavuşoğlu'ndan suriye açıklaması

Afrin'deki terör hedeflerine yönelik operasyon hakkında konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "PKK/YPG’ye yardım etmek için buraya gelmek isteyenlere izin vermeyiz" dedi.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2018 Perşembe 12:55
Çavuşoğlu'ndan suriye açıklaması
 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: İzin vermeyiz! Afrin'deki terör hedeflerine yönelik operasyon hakkında konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "PKK/YPG’ye yardım etmek için buraya gelmek isteyenlere izin vermeyiz" dedi.  

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da düzenlediği basın toplantısında, 34. gününe giren Zeytin Dalı Harekâtı hakkında konuştu:

YPG/PKKSuriye’nin topraklarını bölmek için varlar ve kendisinden olmayan herkesi sürgüne göndermişlerdir. Bizim tavrımız net: PKK’ya karşı mücadele eden hiç kimseye karşı değiliz. Fakat PKK/YPG’ye yardım etmek için buraya gelmek isteyenlere izin vermeyiz.”

 

Çavuşoğlu'ndan önce kameraların karşısına geçen Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da Afrin ile ilgili bir istihbarat bilgisini paylaşarak "YPG ve rejim Afrin ile ilgili pazarlık yaptı ama anlaşamadılar. Afrin'de YPG'li kılığında kim olursa hedeftir" dedi.

Beşar Esed destekçisi milisler, Salı günü Afrin'deki teröristlere yardım için harekete geçmiş, ancak TSK tarafından geri püskürtüldükleri açıklanmıştı.

 

94 nokta kurtarıldı, 1829 terörist öldürüldü

TSK, dün Afrin'de düzenlenen operasyonlarda 49, 33 günde toplam 1829 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu  yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde biri belde merkezi, 66'sı  köy, 6'sı köy altı yerleşim ve 20'si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK'ya ait  üs olmak üzere 94 noktayı örgütten kurtardı.

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar  şöyle:

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy,  Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo,  Duraklı, Hayyam, Surain, Çarkanlı, Akanlı, Mikdad ve Ali Racu köyleri, Huruz  Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı  iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Yukarı Hacıkanlı, Aşağı  Hacıkanlı, Derviş Obası, Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal  Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri,  Şerbanlı, Şedya, Harab Summak, Hantalli ve Karababa köyleri, 687 .Tepe, 915.  Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta  Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü;  Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan,  Arşali, Muhammediye, Divan Fevkani, Divan Tahtani, Mervane, Heygece, Tell Dilur  köyleri ve onlara hakim 3 tepe ile Mersides, Nisriyye, Amara ve Kila Tepeleri,  Sattuf evleri ve Kalki köy altı yerleşimi, üs olarak kullanılan Beyyada noktası;  Şeran beldesinde Burseya Dağı, Uverkan, İkidam, Şeltah, Merseva, Serincek, Kastel  Cündo, Dikmetaş, Zeytinak, Arpaviran ve Dayr Savvan köyleri ile Sirgaya ve Nebi  Huri Tepeleri ile Cemiliyye köy altı yerleşimi."  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

SATÜRN MİLYARLARCA YIL HALKASIZMIŞ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık