Ana Sayfa Gündem ÇELER, KAMU-İŞ YÖNETİM KURULUNU KABUL ETTİ

ÇELER, KAMU-İŞ YÖNETİM KURULUNU KABUL ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Kamu İşçileri Sendikası’nın yeni Başkanı Ahmet Serdaroğlu ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2018 Cumartesi 07:41
ÇELER, KAMU-İŞ YÖNETİM KURULUNU KABUL ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Kamu İşçileri Sendikası’nın (KAMU-İŞ) yeni Başkanı Ahmet Serdaroğlu ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Ahmet Serdaroğlu, kabulde yaptığı konuşmada, çalışanlar arasında çalışma barışının güçlendirilmesi amacıyla çalışmayı hedeflediklerini, eşit işe eşit ücret açısından kamuda taşeronlaşmanın önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de, sendikaların demokratik, şeffaf ve hesap verebilir yapı içinde faaliyetlerini sürdürüp örgütlenmeleri amacıyla,   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sendikalar Mukayyitliği tarafından, sendikaların   mali  raporlarının   denetlenmesi  hususunda  çalışma başlatıldığını belirtti.

Sendikalarla her zaman işbirliği yapmaya Bakanlık olarak özen gösterdiklerini kaydeden Çeler, özel sektörde de sendikalaşmanın önünün açılması ve özel sektördeki KKTC vatandaşı çalışanlara, sosyal güvenlik desteği yanında ek maaş desteği verilmesi için çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık