×
Gündem
Çeler'den 10 Kasım Paylaşımı
TDP Milletvekili Zeki Çeler, 10 Kasım dolayısıyla yayınladığı mesajda hem sitem etti, hem ince mesajlar gönderdi hem de Atatürk'e olan saygısını kelimelere döktü.
9 Kasım 2019 Cumartesi 23:07

İşte Çeler'in o paylaşımı;

"Bize Atatürk’ ü anlatmayın, yolundan gittiğinizi gösterin...
Genelde sosyal medyada böyle paylaşımlar yapmayı çok sevmem. Ancak bazılarını gördükçe insan kendini tutamaz.
Yarın 10 Kasım. Atatürk’ ün sonsuzluğa uğurlanışını ve onu anma günü...
Özellikle siyaset dünyasından herkes bir yarışta. Hatta benim paylaşımım bile politik aslında. Ancak benim samimi olduğumu herkes en az benim kadar biliyordur.
Söylemde hepsi Atatürkçü; hem de ilke ve devrimlerini en güçlü savunanlarından!
Oysa eylemde, Türkiye’ de iktidar ne yandaysa ondan yana yumuşayanlar... Hatırlayalım; yıl 2014, imzalanan koordinasyon ofisi anlaşması, imzalayanlar, geçirmek için çabalayıp hatta tüm gençliğin ve ada halkının REDDEDİŞİNE rağmen geçirenler!!!
O dönem henüz mecliste olmayıp, sesini çıkarmayıp, hem nala hem mıha vuranlar, şimdi içerde de ayni...
Diğer taraftan gençliğin sesine kulak veren ve anlaşma yasasını onaylamayıp anayasa mahkemesine gönderen!!!
Kısacası sözde Atatürkçü, özde Türkiye’ de kim iktidardaysa ve o iktidar ne derse ocu!!!
Bir de biz, içindekini hiç esirgemeden dışa vuran, aklındakini, gönlündekini hiç çekinmeden yapan ve anlatan.
İşte bu düşünceyle, bakanlık görevine geldiğim ilk aylarda, Ankara'ya gelenek üzere yaptığım ilk ziyarette, Anıtkabir'e gidip mozareye çelenk bırakıp, anı defterine içimdekileri yazma şerefine eriştiğim zaman, ülkemizde bulunan ve yukarıda yazdıklarıma eş davrananlar, giydiğim spor ayakkabılarımın flaş patlayınca parlayan “afferin” işaretine laf etmeyi başaranlar, içerikte o anı defterine ne yazdığımı gözardı etmişlerdi.
İşte içimden geldiği gibi, sanki karşımda beni dinliyormuş gibi heycanla ve gururla çocukluğumuzdan bugüne öğrendiklerimiz ve öğretip savunacaklarımızla kaleme döktüğüm yazıyı paylaşıyorum.
İlkokulda neyseydik, 40'ımızda da öyleyik, ömrümüz yettiğince de...

Büyük lider Atatürk, ilkokul yıllarında andımızı okumak için sınıf arkadaşlarımla yarıştığımız günler hiç aklımdan çıkmıyor. Laik bir toplum için verdiğiniz mücadele karşısında saygıyla eğiliyorum. Hukukun üstünlüğü, demokrasi ve uygarlık yönünde ilerlemenin vazgeçilmez bir zorunluluk olduğuna inanmayı sizden öğrendik. Küçüklerimi koruyarak, büyüklerimi sayarak, ilerlediğim bu yolda, insanoğlunun tüm hayatına dokunan önemli bir makamla karşınızda bulunmaktan onur duyuyorum. Laik, demokratik ve hukukun üstünlüğüyle yaşamını sürdüren Kıbrıs Türk toplumu, bölge ve dünya barışına olan inancını korumakta olup kararlılığını muhafaza etmektedir. İlke ve devrimleriniz, geçmişte olduğu gibi, bugün de, gelecekte de, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Kıbrıs Türk toplumunun bir temsilcisi olarak sizi saygıyla selamlıyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı