Ana Sayfa Yurt Cemal Bulutoğluları 1 milyon dolarlık dava açacak

Cemal Bulutoğluları 1 milyon dolarlık dava açacak

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, Hürriyet gazetesinin bugünkü manşet haberi nedeniyle Polis Genel Müdürlüğü’ne giderek suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 16:25
Cemal Bulutoğluları 1 milyon dolarlık dava açacak

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, Hürriyet gazetesinin bugünkü manşet haberi nedeniyle Polis Genel Müdürlüğü’ne giderek suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi. Bulutoğluları, Hürriyet gazetesi ile İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı Basın Danışmanı Nazmi Pınar’a 1 milyon dolarlık tazminat davası açacağını da söyledi.

 

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları yazılı açıklamasında, olayı “oyun” olarak niteledi ve UBP içindeki başkanlık kavgasının neticesi olduğunu kaydetti.

 

Bir devlet çalışanı olan Nazmi Pınar’ın şahsi internet sitesinde yayınladığı “Angry Cemal” adlı oyun ve Hürriyet gazetesinde “Başkan Oyun Oldu” manşetiyle yayınlanan haberin, KKTC makamlarını rezil etmek için yapılmış siyasi bir komplo olduğunu ileri süren Bulutoğluları, Nazmi Pınar’ın görevden alınması için hükümete de çağrıda bulundu.

 

Haberin yayınlanmasından sonra Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne giderek haberi yazanlar hakkında şikayetçi olduğunu belirten Bulutoğluları, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile de konuyu görüştüğünü, gerekli tedbiri almasını istediğini ifade etti.

 

“Bir devlet çalışanı olan Nazmi Pınar’ın kurduğu internet sitesinde KKTC makamlarını küçültücü yayın yapması bağışlanacak bir konu değil” diyen  Bulutoğluları, yarın sabahtan itibaren avukatlarının yasal işlem başlatacağını, bu işin peşini sonuna kadar bırakmayacağını kaydetti.

 

Nazmi Pınar’ın Hürriyet’in Kıbrıs temsilcisi Ömer Bilge’yi arayarak bu haberi Hürriyet’te yayınlatmak istediğini savunan Bulutoğluları, LTB’de yaşananların Hürriyet gibi Türkiye’nin önde gelen bir gazetesinde yayınlatılmasının manidar olduğunu, buradan Türkiyeli yetkililere bazı mesajlar verilmek istendiğini iddia etti.

 

Popüler bilgisayar oyunu “Angry Birds” yeniden düzenlenerek "Angry Cemal" olarak sosyal medyada yayınlanmış, Hürriyet gazetesi de bugünkü sayısında bu olayı “Başkan Oyun Oldu” ifadeleriyle manşetten yayınlamıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık