Ana Sayfa Sağlık Cengiz Topel Hastanesi'nin taşınma tepkileri devam

Cengiz Topel Hastanesi'nin taşınma tepkileri devam

Cengiz Topel Hastanesi’nin Güzelyurt’a taşınmasına karşı çıkan örgütler ve bölge muhtarları hastane yönetimiyle toplantı yaptı.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 08:27
Cengiz Topel Hastanesi'nin taşınma tepkileri devam

Mustafa ÖZYAĞCI


Yeşilyurt’ta bulunan Cengiz Topel Hastanesi’nin Güzelyurt’a taşınacağı söylentileri üzerine ayağa kalkan Lefke bölgesindeki vatandaşların tepkileri dinmek bilmiyor.


Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, geçtiğimiz ay içinde meclis komitesindeki bütçe görüşmeleri sırasında, “Cengiz Topel Hastanesi’nin Güzelyurt’a taşınacağını ve mevcut hastanenin de ‘Sağlık Merkezi’ olarak muhafaza edileceği” yönünde açıklamalar yaptığını belirten bölgedeki sivil toplum örgütleri temsilcileri ile köy muhtarları önceki gün Cengiz Topel Hastanesi Başhekimi Gül Öztoprak’ı makamından ziyaret ederek, tepkilerini aktardı.


Lefke bölgesindeki vatandaşlar adına konuştuklarını savunan sivil toplum örgütleri temsilcileri ile köy muhtarları, hastanenin taşınacağı yolundaki düşüncelerin değişmemesi halinde, buna karşı mücadele vereceklerini aktardı.


Hastanede saat 10.00-11.00 arasındaki toplantıya, Cengiz Topel Başhekimi Gül Öztoprak, Lefke Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Avukat Vehid Nekibzade, Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği üyesi Teoman Oktay, Lefke Çevre Köyleri Dayanışma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Hakan Oran, Lefke Emekliler Derneği Başkanı Şakir Öksüz, Lefke Kadınlar Konseyi üyeleri, Deniz- Gemikonağı Dayanışma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Türkay Fotalı, Gemikonağı Muhtarı Ahmet Ced, Yedidalga Muhtarı Güner Sergil, Yeşilyurt Muhtarı Ahmet Özüdoğru, Doğancı Muhtarı Ali Çölaşan katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık