Ana Sayfa Spor CENGİZHAN DESTANI!

CENGİZHAN DESTANI!

Mustafa Cengiz yeniden Galatasaray başkanı oldu

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2018 Pazar 09:27
CENGİZHAN DESTANI!

Galatasaray Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlığa Mustafa Cengiz seçildi...

Sarı kırmızılı kulübün düzenlediği Olağan Seçimli Genel Kurul tamamlandı... Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda başkanlığa, mevcut başkan Mustafa Cengiz seçildi. Cengiz, diğer başkan adayları Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu'nu geride bırakarak, bir dönem daha Galatasaray başkanı olma hakkını elde etti. Cengiz, 16'ncı sandığın açılmasının ardından matematiksel olarak başkanlığı garantilerken, daha sonra açılan 4 sandık sadece sonucu değiştirdi.

Başkanlığa seçilen Cengiz, 20 sandıkta kullanılan 4 bin 803 oyun 2525'ini alırken, Dursun Özbek 1361, Ozan Korkut 659, Ali Fatinoğlu ise 207 oy aldı.

MUSTAFA CENGİZ'İN LİSTESİ

Asil üyeler: Abdürrahim Albayrak, Yusuf Günay, Murat Ece, Kaan Kançal, Mahmut Recevik, Okan Böke, Dilek Kutlu, Dorukhan Acar, Ömer Cansever, Emre Erdoğan.

Yedek üyeler: Metin Karakaya, Banu Vahapoğlu Akgün, Erol Özmandıracı, Özgür Savaş Özüdoğru, İlber Aydemir.

3 YIL DAHA GÖREV YAPACAK

Olağan genel kurulda yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz, 3 yıl süreyle bu görevi üstlenecek. Ocak ayında gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda başkanlık görevini Dursun Özbek'ten devralan Cengiz, söz verdiği üzere 4 ay sonra olağan genel kurulu toplarken, üyelerin yeniden tercihi olmayı başardı.

CENGİZ, 20 SANDIĞIN 18'İNDE EN FAZLA OYU ALDI

Genel kurulda başkanlığa bir kez daha seçilen Mustafa Cengiz, 20 sandığın 18'inde en fazla oyu alan isim oldu. Yalnızca 4 ve 20. sandıklarda Dursun Özbek'e geçilen Mustafa Cengiz, diğer 18 sandıktan ilk sırada çıktı.

ÖZEK'İN OYLARINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ

Sarı-kırmızılı kulüpte yaklaşık 2,5 yıl başkanlık yapmasının ardından ocak ayında gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda koltuğunu Mustafa Cengiz'e devretmek zorunda kalan Dursun Özbek, o seçimdeki oy oranının gerisinde kaldı. Mustafa Cengiz'in 1703 oyla başkan seçildiği olağanüstü genel kurulda kullanılan 3458 oyun 1623'ünü alan Özbek, 4780 oyun kullanıldığı bu seçimde ise 1361 oyda kaldı.

 

MUSTAFA CENGİZ RÖVANŞI DA ALDI!

Galatasaray, 20 Ocak 2018'de tarihi bir seçim gerçekleştirilmiş ve Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulübün 37. başkanı olmuştu! O dönemin başkanı Dursun Özbek, Evkur Yeni Malatyaspor yenilgisinin ardından erken seçim kararı alarak Galatasaray'ı seçime götürmüş ve bu kararı, sarı-kırmızılı camia tarafından 'Baskın seçim' olarak nitelendirilmiş, büyük tepki çekmişti.

Sarı-kırmızılılarda 100. dönem yönetiminin belirlendiği seçimde Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz yarışmıştı. Galatasaray Lisesinde gerçekleştirilen kongrede bin 623 oy alan Dursun Özbek'e, bin 703 oyla üstünlük sağlayan Mustafa Cengiz, 37. başkan olarak tarihe geçmişti. Cengiz, kulüp tarihinin 36. başkanı unvanına sahip Dursun Özbek'ten koltuğu devralmıştı. Yaklaşık 4 ay sonra yapılan seçimde Cengiz büyük bir fark atarak bir kez daha Galatasaray'ın başkanı oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık