Ana Sayfa Yurt Cezaevi gardiyanları grevde

Cezaevi gardiyanları grevde

Merkezi Cezaevi’nde bu sabah iki saatlik uyarı grevi yapıldı.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2012 Salı 12:05
Cezaevi gardiyanları grevde

Cezaevi çalışanlarının sorunlarına dikkat çekmek isteyen Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası yetkilileri, gardiyanlar ile birlikte cezaevi önüne çıkarak basın açıklaması yaptı.

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, ülkedeki kontrolsüz nüfus artışı nedeniyle suç türleri ve suçlu sayısında artış yaşandığını iddia ederek, Merkezi Cezaevi’nin yetersiz kaldığını söyledi.

 

Kaptan, Cezaevinin teknolojik ve personel eksikliği ile karşı karşıya bulunduğunu ifade ederek, Cezaevi personelinin çok zor koşullar altında, özveri ile çalıştıklarına işaret etti.

 

Kaptan, cezaevi personeli için hayati öneme sahip olan ve aynı zamanda verimli bir çalışma ortamı yaratacak olan Cezaevi Teşkilat Yasası’nın uzun bir zamandan beridir meclis alt komitesinde bekletildiğini anımsatarak, Cezaevi’ndeki sorunların giderilmemesi halinde eylem ve grevlerinin artarak devam edeceğini söyledi.

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar da o sırada Cezaevi’nde toplantıdan çıkışta yaptığı açıklamada, 12 yeni personelin alımı için Amme Hizmeti Komisyonu’na yazı gönderildiği bilgisini verdi.

 

Konu ile ilgili Ahmet Kaptan’a bilgi veren Tatar yeni cezaevinin yapımı ile ilgili Bakanlar Kurulu’nda karar alınacağını da kaydetti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık