Ana Sayfa Gündem Cezaevine gitti

Cezaevine gitti

Uyuşturucu suçundan teminatla serbest kalan Habib Çoktan, hırsızlıktan tutuklanınca sonuç kaçınılmaz oldu

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2012 Cumartesi 08:24
Cezaevine gitti

Mağusa ve Lefkoşa bölgelerinde uyuşturucu suçlarına adı karışıp teminatla serbest bırakılan, ancak son olarak Lefkoşa’da meydana gelen bazı hırsızlık olayıyla ilgili olarak tutuklanan zanlı Habib Çoktan, bu kez cezaevine gönderildi.


“Ev açma, sirkat ve kasti hasar” suçlarıyla ilgili olarak yargıç karşısına çıkarılan zanlı Habib Çoktan’ın her halükarda bir ayı aşmayacak süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde beklemesine karar verildi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzurunda dün görüşülen teminat duruşmasında iddia makamı Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, ve zanlı Habib Çoktan tarafından avukat Mert Güçlü hazır bulundu.
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Aykut Özkan, iddia makamının tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Polis memuru Özkan, zanlı Habib Çoktan’ın 27 Kasım ile 2 Aralık 2012 tarihleri arasında Lefkoşa’da meydana gelen “ev açma, sirkat ve kasti hasar” meseleleriyle methaldar olduğunu söyledi.


Zanlı Habib Çoktan’ın 5 Aralık 2012 tarihinde tutuklandığını ve aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ifade eden polis memuru Özkan, zanlının Mağusa ve Lefkoşa bölgelerinde meydana gelen uyuşturucu suçlarıyla ilgili olarak tutuklanıp teminatla serbest bırakıldığını belirtti.


Özkan, zanlı Habib Çoktan’ın, mahkemenin uygun göreceği şartlarla teminata bağlanmasını talep etti.
İddia makamı adına söz alan Emine Taşkın, zanlının hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde beklemesini talep etti.


Yargıç Hale Ahmet Raşit, zanlı Habib Çoktan’ın davaları görüşülene dek, her halükarda 1 ayı aşmayacak süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

BOĞAZİÇİ KITALARARASI YÜZME YARIŞINI KIBRIS’TAN YARIŞAN DOĞUKAN ULAÇ KAZANDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık