Ana Sayfa Yurt Cezaevinin yolunu tuttu

Cezaevinin yolunu tuttu

Uyuşturucu suçundan tutuklanıp mahkemeye çıkarılan Osman Özbayır, teminatı ödeyemedi.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 08:51
Cezaevinin yolunu tuttu

Ahmet İLKTAÇ

 

Aracında ve evinde uyuşturucu bulunan Osman Özbayır, 7 günlük tutukluluğun ardından teminata bağlandı ancak, teminatı ödeyemediği için cezaevine yollandı.


Gazimağusa’da 29 Kasım tarihinde Trafik ekiplerinin rutin kontrol yaptığı sırada dur emrine uymayarak kaçan ve takip edildiği sırada aracındaki uyuşturucuyu fırlatan Özbayır, kovalamacayla yakalanmış, evinde yapılan aramada da uyuşturucu ele geçirilmişti.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında mahkemenin emrettiği teminat şartlarını yerine getiremeyen Özbayır, ya yargılanmaya başlayıncaya değin ya da teminat şartlarını yerine getirene kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.


Duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, meselenin tahkikat memuru polis memuru Mehmet Kutlu’yu tanık olarak dinletti.


Tanık polis, zanlının 29 Kasım 2012 tarihinde 12 gram uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçunu işlediğini bildirdi.
Polis memuru, zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın sona erdiğini bildirerek mahkemeden zanlının uygun bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti.


Yargıç Banu Soyer, zanlının 5 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı 2 kefilin lehine 25’er bin TL’lik kefalet emri imza etmesi karşılığında serbest bırakılmasını emretti. Soyer ayrıca, zanlının pasaport ve seyahat belgelerine el koyarak KKTC dışına çıkışına yasak getirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık