Ana Sayfa Mizah CHP'den Silivri soruları

CHP'den Silivri soruları

Mustafa Balbay'ın sorusunu Bakan yanıtlamayınca bakın ne yaptılar

Giriş Tarihi: 28 Mart 2013 Perşembe 14:22
CHP'den Silivri soruları

Manşettv Özel Haber

Adalet Bakanı Ergin, yemin etmediği için soru önergesi işleme konulmayan Balbay'ın soru önergesine yanıt vermeyince CHP bakın nasıl bir yol izledi.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Balbay'ın Türkiye`deki F Tipi cezaevleri ile ilgili sorusunu aynen Bakan Ergin'e yöneltti.

SİLİVRİ SORULARI

Özel; kaç F tipi hapishane olduğu, kapasiteleri ve kaç kişinin kaldığı, "sohbet hakkının" uygulanmasında ne gibi sorunlar yaşandığı, Silivri Cezaevi'nde "sohbet hakkının" neden uygulanmadığı sorularına yanıt istedi.

SUÇLARI YÜZÜNDEN BİR ARAYA GELEMİYORLAR

Adalet Bakanı Ergin, yanıtında, ülkede 22 Temmuz 2012 itibarıyla 14 F tipi yüksek güvenlikli ceza infaz kurumu bulunduğunu bildirdi. Yanıtta, Silivri 1 No'lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda, yüksek güvenlikli bölümde barındırılan tutukluların yargılandıkları yasa maddeleri ve suç grupları nedeniyle bir araya getirilmedikleri belirtildi.

HÜKÜMLÜ DEĞİL TUTUKLU

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'nin, Üye Devletlere Avrupa Cezaevi Kuralları 2 Sayılı Tavsiye Kararı'nda spor, oyunlar, kültürel faaliyetler, özel hobiler ve diğer boş zaman uğraşlarım kapsayan eğlendirici fırsatların yaratılmasının tavsiye edildiğine işaret eden Ergin, buna karşılık hükümlülerin sohbet amaçlı bir araya getirilmeleri konusunda bir tavsiyenin bulunmadığını bildirdi.

GENELGE İLE SOHBET HAKKI VERİLDİ

Ergin, 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Yasa'da da hükümlülere "sohbet" başlığı altında bir hak tanınmadığı, kültürel gereksinimler dikkate alınarak bu olanağın genelge ile sağlandığını kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık