Ana Sayfa Dünya Chp'li başkan öğretmen dövdü

Chp'li başkan öğretmen dövdü

Gaziemir’de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmen Barış Düdü’yü döverek burnunu kıran Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuncer hapis cezasına çarptırıldı.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2017 Çarşamba 17:47
Chp'li başkan öğretmen dövdü
Öğretmen döven CHP'li başkan yardımcısına hapis Gaziemir’de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmen Barış Düdü’yü döverek burnunu kıran Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuncer hapis cezasına çarptırıldı.

Gaziemir Belediyesi'nin düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde çıkan tartışmada öğretmen Barış Düdü'yü döverek burnunu kıran Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuncer'in yargılandığı davada karar çıktı.

Egedesonsöz'ün haberine göre; 14. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında Tuncer'e mahkeme 1 yıl 2 ay kasten nitelikli yaralama suçundan hapis cezası verdi. Mahkemenin bu kararı daha sonra 11 ay 20 gün hapse düşürüldü. Aynı mahkeme hakaret suçundan da 75 güne denk gelen 3 bin TL adli para cezası uygulanmasına hükmetti. Her iki suçtan cezalandırılan Tuncer için verilen kararlarla ilgili hükmün ertelenmesinin geri bırakılmasına karar verildi. Tuncer, buna göre 5 yıl içinde her hangi bir suça karışırsa hapis cezası yatacak.

OLAYIN GEÇMİŞİ

CHP'li Gaziemir Belediyesi'nin 2015 yılında düzenlediği ve ilçede okullarda görev yapan öğretmenler günü etkinliğinde kavga çıkmıştı. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuncer ile toplantıda bulunan Öğretmen Barış Düdü tartışmış, merdivenlerde birbirlerine girmişlerdi. Burnu kırılan ve eli yüzü kan olan Düdü, o sırada konuşma yapan Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol'un yanına gelerek kameralar önünde duruma tepki göstermişti. Başkan Şenol o dönem kamuoyuna yaptığı açıklamada, Tuncer için "kellesini vermeyeceğim" demişti.

Öğretmen Düdü'yü de arayan Şenol'un, "Çıkan olay nedeniyle üzüntülüyüm. Böyle bir şey olmasını istemezdim. Ama yaşandı bir kere. Ayrıca burnunu kıran Mehmet Tuncer'i tanısan hiç böyle düşünmezsin. Gerçekten çok iyi bir insan. İyi birisidir. Bir anlık sinir ile böyle bir şey yapmış. Benim yanımda çalışan kötü bir düşüncesi olmayan bir kişi" dediği belirtilmişti.

O dönem belediyede özel kalem müdürü de olan Tuncer, CHP Genel Merkezi'nin de baskısıyla görevinden alınırken 167 gün sonra yeniden Şenol'un kararıyla aynı göreve atanmıştı. Tuncer, halen daha belediyede başkana en yakın isimler arasında ve başkan yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

TÜM Kent Haberleri HABERLERİ İÇİN TIK
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ABD BENİ ÖLDÜRÜP HÜKÜMETİMİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık