Ana Sayfa Siyaset Çiçeklerle karşılandı

Çiçeklerle karşılandı

Mazbatasını alan LTB Başkanı Fellahoğlu, yeni görevine resmen başladı.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2013 Perşembe 08:11
Çiçeklerle karşılandı

Lefkoşa Belediye Başkanı Kadri Fellahoğlu, mazbatasını almasının ardından LTB binasına gitti ve yeni görevine başladı.


Çalışanların çiçeklerle karşıladığı Fellahoğlu, personelle ve fatura ödemeleri için belediye binasında bulunan vatandaşlarla el sıkışarak, selamlaşmasının ardından görev yapacağı başkanlık makam odasına çıktı. Fellahoğlu’nu burada LTB Asbaşkanı Celal Cin karşıladı.


Fellahoğlu, makam odasında yaptığı konuşmada, Lefkoşalılara hizmet için çalışacağını ve görevi boyunca herkese eşit mesafede davranacağını söyledi.


Daha sonra belediyedeki bölüm amirleriyle toplantı yapan Fellahoğlu’na CTP’li belediye meclis üyeleri de eşlik etti.
Öte yandan LTB’deki veznelerde dünkü yoğunluk dikkati çekti.


Belediyenin içine girdiği mali kriz, eylem ve grevler nedeniyle aylarca aksayan su ve emlak vergisi fatura ödemelerini yapmak için belediyeye giden Lefkoşalılar, basın mensuplarıyla sohbetlerinde, başkentte yeni dönemde sıkıntıların aşılması ve hizmetlerin aksamadan sürmesi dileğinde bulundular.

 

Önce mazbatalarını aldılar

 

Kadri Fellahoğlu ve LTB meclis üyeleri dün önce mazbatalarını aldı.


Fellahoğlu, daha sonra da milletvekilliğinden istifasını Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Nevvar Nolan’a sundu.


Fellahoğlu ve belediye meclis üyesi seçilenlere mazbataları, Lefkoşa İlçe Seçim Kurulu Başkanı Emine Dizdarlı tarafından verildi.


Hukuk Davaları Salonu’nda gerçekleşen mazbata töreninde, önce Fellahoğlu, ardından da salonda hazır bulunan meclis üyeleri, oy pusulalarındaki sıraya göre mazbatalarını aldılar.


Törende, Önal Aktolga, Rauf Denktaş ve Boysan Boyra dışındaki tüm meclis üyeleri hazır bulundu.

 

Fellahoğlu: Umutluyum

 

Fellahoğlu, mazbatasını aldıktan sonra salonun çıkışında basına yaptığı açıklamada, bugünden itibaren Lefkoşa’da, belediyede, yepyeni, aydınlık, umut dolu bir dönem başlayacağını söyledi.


Tüm meclis üyeleri ile elbirliğiyle belediyeyi düşürüldüğü bu durumdan daha iyi noktaya götüreceklerine olan inancını vurgulayan Fellahoğlu, bunun için çalışacaklarını yineledi.


Belediye çalışanlarının daha ilk günden temel sorunlarında herhangi bir iyileşme söz konusu değilken bile, iyi niyetle eldeki imkânlar nispetinde çalışmalarını başlattığına dikkat çeken Fellahoğlu, “Belediye, belediye olduğunu hissettirmeye başlamıştır. Daha iyi bir noktaya doğru gidecektir. Umutluyum” şeklinde konuştu.


Fellahoğlu, belediyedeki ekonomik sorunla ilgili girişimlere başlayıp başlamadığı yönündeki bir soru üzerine, resmi olarak görevinin mazbatasını aldıktan sonra başladığını belirterek, meclis üyeleriyle en kısa zamanda, birkaç gün içinde toplantı yapacaklarını ve belediye meclisinde daha önce alınan kararları gözden geçirerek resmi çalışmalarını başlatacaklarını kaydetti.

 

Nolan’ı ziyaret etti

 

Fellahoğlu, daha sonra CTP-BG milletvekilliğinden istifasını sunmak üzere YSK Başkanı Nevvar Nolan’ı makamında ziyaret etti.


Ziyarette basının görüntü almasının ardından Nolan ve Fellehoğlu bir süre baş başa görüştü.


Fellahoğlu, Nolan’a, milletvekilliğinden istifa ettiğini bildirdi.


Seçim ve Halkoylaması Yasası’na göre, bir kişi, aynı anda iki siyasi görevi yürütemediğinden, Fellahoğlu’nun milletvekilliğinde kalmayı mı yoksa belediye başkanı olmayı mı tercih ettiğini yazılı olarak YSK’ya bildirmesi gerekiyordu.

 

Meclis üyeleri

 

Belediye meclis üyeliklerine seçilen adaylar ise şunlar:


“CTP-BG’den: Alev Şensoy, Dr. Zerrin Akalın, Önal Aktolga, Onur Olguner, Ahmet Bağzıbağlı, İbrahim Demir.
UBP’den: Oktay Çocuk, Akın Aktunç, Dr. Mustafa Soydan, Mustafa Hançerli.
DP’den: Rauf Denktaş, Serhat Kotak, Kemal Mut.
TDP’den: Boysan Boyra, Özmen Birinci.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık