Ana Sayfa Gündem ÇIKRIKÇI'YI SAKLAYANLAR TUTUKSUZ YARGILANACAK

ÇIKRIKÇI'YI SAKLAYANLAR TUTUKSUZ YARGILANACAK

Fatih Çıkrıkçı’yı olay gününden sonra sakladıkları gerekcesi ile tutuklanan zanlılar Murat Sazak ve İsmail Kiliç “Feri Fail” suçlamasıyla dün mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2018 Salı 10:29
ÇIKRIKÇI'YI SAKLAYANLAR TUTUKSUZ YARGILANACAK

Gönyeli’de meydana gelen Gülbahar Ulutekin cinayetini işleyen Fatih Çıkrıkçı’yı olay gününden sonra sakladıkları gerekcesi ile tutuklanan zanlılar Murat Sazak ve İsmail Kiliç “Feri Fail” suçlamasıyla dün mahkeme huzuruna çıkarıldılar.
Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini Emirali Gürler, zanlılar Murat Sazak ve İsmail Kiliç’in, cinayet zanlısı Fatih Çıkrıkçı’yı cinayet işlediğini bildikleri halde Alayköy’deki çiftlik evinde saklayarak polise bildirmeyerek, alabileceği cezadan kurtarmak için yardım ettiklerini ileri sürdü.

Polis, mesele ile ile ilgili olarak zanlıların ifade verdiğini ve aleyhlerine yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirtti. Müfettiş Muavini Gürler, iki zanlının teminata bağlanmasını talep etti.Mahkemede söz alan zanlı Murat Sazak, “Bizde korku vardı. Polisi arayıp, aramamakta tereddüt içindeyken yakalandı” dedi. İsmail Kiliç, ifade vermek istediğini söyledi. Yargıç İnan, zanlılar Murat Sazak ve İsmail Kiliç’in 5’er TL nakdi teminat yatırmaları, ikişer kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

(STAR KIBRIS)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık