Ana Sayfa Yurt Cinayetten yargılanacaklar

Cinayetten yargılanacaklar

Eliza Motel sahibi Abdussamed Durmuş’un üç katil zanlısı Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edildi.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2012 Çarşamba 22:06
Cinayetten yargılanacaklar

Elmas TOKAY

 

Girne’de Elizel Motel’i çalıştıran “Şamo” lakaplı Abdussamed Durmuş’u 1 Mart 2012 tarihinde, sabaha karşı 9 yerinden bıçaklanarak öldürdükleri iddia edilen Volkan Pirinç, Sami Akkaya ve İhsan Atar’ın cinayet davası, ağır ceza mahkemesine havale edildi.


Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır, dünkü duruşmada, sanıklar aleyhinde yeterli şahadet olduğuna bulgu yaparak, davayı 19 Aralık 2012 tarihinde Girne’de oturum yapacak olan Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale etti.


İlk tahkikat duruşmasının son celsesinde, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Egemen Metay ile sanıklar Volkan Pirinç, Sami Akkaya ve İhsan Atar’ın avukatı Hasan Öksüz hazır bulundu.


Kararı okuyan Yargıç Kır,  ilk olarak, mahkemenin sınırlarını çizen hukuki mevzuata özetle değindi. Kır, iddia makamının tanıklarının tamamlanan şahadetini incelediğinde, sanıkları yargılamak için yeterli nedenler bulunduğu kanısına vardığını kaydetti.


Ceza Davaları Yargıcı Kır, huzurundaki şahadet ve sunulan emareler ışığında sanıkları itham oldukları davalardan yargılanmak üzere Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale etmeyi uygun bulduğunu açıkladı ve davayı 19 Aralık 2012 tarihinde Girne’de oturum yapacak olan Ağır Ceza Mahkemesi’ne gündemine gönderdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık