Ana Sayfa Gündem CİNSEL TACİZDEN SONRA UYUŞTURUCU BİTKİ!

CİNSEL TACİZDEN SONRA UYUŞTURUCU BİTKİ!

Akova köyünde cinsel taciz suçlaması ile tutuklanmasının ardından cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunduğu sırada evinde 6 kök hintkeneviri bitkisi bulunan Nihat Dağlı mahkemeye çıkarıldı

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2018 Cuma 15:28
CİNSEL TACİZDEN SONRA UYUŞTURUCU BİTKİ!

Akova köyünde 10 Kasım 2018 tarihinde 7 yaşındaki kıza cinsel tacizde bulunduğu gerekçesi ile tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanan ancak mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiremeyerek hükümsüz tutuklu olarak cezaevine zanlı Nihat Dağlı bu kez de uyuşturucu madde ziraati yaptığı gerekçesi ile mahkemeye çıkarıldı.  Polis zanlı Dağlı’nın evinde yapılan aramada 6 kök hint keneviri bitkisi, kanunsuz av tüfeği ve 5 adet fişek bulunduğunu açıkladı. Cezaevinden mahkemeye sevk edilen Dağlı, yeniden teminata bağlandı.

MUHTAR EŞLİĞİNDE YAPILAN KONTROLDE EKİLİ UYUŞTURUCU BİTKİ BULUNDU

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hüseyin Özdesoy mahkemede verdiği ifadesinde, 15 Kasım 2018 tarihinde alınan bir bilgide “Cinsel taciz” suçundan dolayı cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak bulunan zanlı Nihat Dağlı’nın evinde hintkeneviri  bitkilerinin olduğunun öğrenildiğini söyledi. Ayni gün zanlının evine gidildiğini söyleyen Özdesoy, köy muhtarı ile zanlının evinin kapısının açıldıktan sonra ev içerisinde arama yapıldığını kaydetti. Yapılan aramada yatak odasında dolap içerisinde 1 adet av tüfeği ve 5 adet canlı fişek bulunduğunu belirten Özdesoy, devam eden aramada ise evin üst katındaki odada 6 adet saksı içerisinde 6 kök hint keneviri bitkisi bulunduğunu belirtti. Zanlı Dağlı’nın 16 Kasım 2018 tarihinde cezaevinde ziyaret edildiğini mahkemeye aktaran Özdesoy, evinde tespit edilen av tüfeği, fişekler ve hint keneviri bitkileri ile ilgili olarak kendisinden yapılan soruşturmada konu bitkileri Ekim ayı içerisinde içmek için ekip yetiştirdiğini ve av tüfeğinin kendisine ait olduğunu ancak tasarruf ruhsatının olmadığını itiraf ettiğini açıkladı. Zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Özdesoy, zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

YURT DIŞINA ÇIKIŞI YASAKLANDI

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Nihat Dağlı’nın yurt dışına çıkışını yasaklayarak kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde emir verdi. Zanlının 5 bin TL nakdi teminat ödemesine karar veren Dağlı, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına ve KKTC vatandaşı2 kefilin 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık