Ana Sayfa Yurt Çirkin görüntüler kaldırılıyor

Çirkin görüntüler kaldırılıyor

LTB Başkanlığı görevine seçilen Kadri Fellahoğlu, başkentteki çöpleri toplatarak işe başladı.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2013 Cuma 10:51
Çirkin görüntüler kaldırılıyor

Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Kadri Fellahoğlu, göreve gelir gelmez başkenti yaşanabilir hale getirebilmek için kolları sıvadı.


Belediyedeki yetkililerle toplantı yaparak, işleri sıraya koyan Fellahoğlu, diğer CTP’li Gazimağusa, Girne, Gönyeli, Alayköy, Değirmenlik ve Dikmen Belediyelerinden de yardım alarak önce temizlik işine girişti.


Fellahoğlu, başkentin her yanını saran ve çirkin görüntüler oluşturan çöpleri toplatmaya, kuru otları temizletmeye başladı.


Belediyenin Lefkoşa’nın düzenli ve temiz bir görünüme ulaşabilmesi için vatandaşlarla işbirliği halinde çalışma başlattığı bildirildi.


Belediyeden yapılan açıklamada, Lefkoşalılara özellikle borçların ödenmesi, trafik düzeni ve temizlik konularında duyarlılık çağrısı yapıldı.


Açıklamada, çöp toplama çalışmalarının sürdüğü, Lefkoşalıların çöplerini bidonlarda veya siyah torbalar içinde, toplama gününde dışarıya çıkarması istenildi.


Vatandaşların konuya göstereceği önem ve işbirliği için teşekkür edildi.

 

Araç parklarına dikkat

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, her yurttaştan yasalara uygun hareket etmesi istenirken, dikkat edilmesi gereken konular üzerinde duruldu.


Trafik akışının daha rahat sağlanması ve yayaların kaldırımları kullanımı konusuna özen gösterilmesi istenen açıklamada, araçların kaldırımlara ve çift sarı çizgi üzerine park etmemesi gerektiği vurgulandı.

 

Yükümlülüklerinizi yerine getirin

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ayrıca, vatandaşların borçlarını düzenli ödemeye özen göstermesi istendi.


Gerek emlak vergileri ve su borcu konusu, gerekse işyeri izinlendirme, inşaat ruhsatları gibi LTB’nin yeniden yapılandırılmasında önem taşıyan hususların önemine işaret edilen açıklamada, her vatandaşın yükümlülüklerini yerine getirmesi istendi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık