Ana Sayfa Kültür & Sanat Çok beğendiler

Çok beğendiler

Kemal Deniz’in fotoğraf ve belgelerinden oluşan “Tarihten Bir Sayfa” sergisini Cumhurbaşkanı Eroğlu ile İkinci Cumhurbaşkanı Talat, birlikte ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2013 Pazartesi 10:37
Çok beğendiler

Gazeteci-yazar Hasan Çakmak’ın geçen hafta açtığı fotoğraf sergisini Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ve İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat birlikte ziyaret etti. Meşguliyetleri nedeniyle açılışa katılamayan Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, açılışın ardından Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’ne gelerek Hasan Çakmak’ın “Tarihten Bir Sayfa” isimli sergisini gezdi. Dr. Derviş Eroğlu ile İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve TDP Başkanı Mehmet Çakıcı sergideki fotoğrafları teker teker inceleyerek, Hasan Çakmak’tan bilgi aldılar. İlginin oldukça yüksek olduğu sergide 99 adet fotoğraf, sanatseverlerim beğenisine sunuldu. Kemal Deniz’in 1920 ile 1976 yılları arasındaki yaşam öyküsünü inceleyen Gazeteci-yazar Hasan Çakmak’ın “Deniz Bey” isimli kitabındaki fotoğraf ve belgelerden seçki yapılarak oluşturulan arşiv sergisinin açılışı öncesinde, Kıbrıs Havaları Derneği konser verdi. “Tarihten bir sayfa” sloganıyla Lefkoşa’da açılan serginin, 6 Mayıs’ta Gazimağusa’da da tekrarlanması hedefleniyor.

 

“Tarihten bir sayfa” sergisinin satışından elde edilecek gelir bir sosyal sorumluluk projesinde kullanılmak üzere “Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi”ne bağışlanacak. Serginin açılışında bir konuşma yapan Hasan Çakmak ülkemizde birçok değerin yetiştiğini ve bu tür insanların unutulmaması için çalıştığını dile getirdi. Çakmak bu değerli insanların yaptıklarının günümüze ışık tutacak kalitede eserler olduğuna dikkat çekerek Mehmet Kemal Deniz’in bunlardan birisi olduğu için adına kitap yazdığını ve bugün de sergi açtığını ifade etti. Bu toprakların, geçmişten günümüze doğru incelediğiniz zaman nice önemli değerler yetiştirdiğini görmenin mümkün olduğunun üzerinde duran Çakmak, bunları gelecek nesillere taşımak için bizlere çok görevler düştüğünü söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık