Ana Sayfa Yurt Çöp sorunu bıktırdı

Çöp sorunu bıktırdı

Lefkoşa’da kaymakamlığın girişimiyle bir taraftan temizlik yapılırken, diğer taraftan bazı bölgelerde çöpler oluşmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2012 Pazar 11:36
Çöp sorunu bıktırdı

Ali CANSU


Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarının maaş ve özlük haklarıyla ilgili sorunlarının çözümlenmemesi nedeniyle çöpleri toplamaması, Lefkoşa halkına sıkıntı yaratmaya devam ediyor.


Lefkoşa Kaymakamlığı, bir taraftan özveriyle temizlik yapılmaya çalışılırken, diğer taraftan kentin birçok bölgesinde çöpler oluşmaya devam ediyor.


Çöp toplanan alanlardan arda kalan çirkef görünümlü siyahlıklar ve kötü koku halen vatandaşları mağdur ediyor. Yıkayarak dezenfekte etme ve ilaçlama çalışmalarının da yetersiz kaldığı gözlemleniyor.


Vatandaşlar, “Kışa girdik ama sineklerden kurtulamadık” diyor.


Bazı bölgelerde vatandaşlarımız kötü kokuya artık dayanacak güçlerinin kalmadığını söylüyor.


Birçok bölgede yeniden biriken çöpler, kapı önlerinde, cadde üzerlerinde çirkin görüntüler oluşturmaya devam ediyor.


Öte yandan, Belediye Emekçileri Sendikası’nın (BES) artık kaymakamlığın çöp toplama, yıkama, ilaçlama dezenfekte işlemlerini engelleyeceğini açıklaması vatandaşlarda yeni bir endişeye neden oldu.


Vatandaşlar, “Zaten yetersiz bir çöp toplama işlemi var. Bir de kaymakamlık çekilirse, halimiz ne olacak?” diye konuşuyor. Lefkoşa halkı, hükümet yetkililerini, bir an önce belediyedeki sorunu çözmeye davet etti.


Bir taraftan da Başkent Lefkoşa’da, kaymakamlığın çöp toplama çalışmaları sürüyor. BES’in önceki günkü “çöp toplanmasına izin vermeyeceğiz” şeklindeki demecinden sonra, yarın nasıl bir gelişme olacağı merak konusu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık