Ana Sayfa Yurt Çöpler kalksın

Çöpler kalksın

Oy kullandıktan sonra KIBRIS’a konuşan Lefkoşalılar, ilk icraatın temizlik olmasını istedi.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi 07:31
Çöpler kalksın

Emine UYSAL


Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanlığı ve 15 Meclis Üyesi seçimi için dün oy kullanan Lefkoşalılar KIBRIS’a konuşarak, yasemin kokulu bir başkent istediklerini açıkladı.


Bir yılı aşkın süredir belediyede yaşanan mali kriz nedeniyle LTB çalışanlarının yatırımlarının ve maaşlarının ödenmemesi ve aylarca süren grevlerden dolayı belediye hizmeti alamayan Lefkoşalılar, en çok da çevre temizliği konusunda mağdur olduklarını anlattı.


Lefkoşalılar, seçimi hangi parti kazanırsa kazansın ilk icraatın temizlik olması gerektiğine vurgu yaparak, yeşil bir Lefkoşa’ya kavuşma özlemi içinde olduklarını dile getirdi.


Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarının sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımları ile maaş ödemelerinin bir düzene girmesi beklentisi içinde olduklarını anlatan Lefkoşalılar, seçim sonucunun hayırlı olmasını diledi.


Vatandaşlar, çukur dolan başkent sokaklarının yeniden asfaltlanması gerektiğini anlattı.

 

Vatandaşlar ne dedi? Vatandaşlar ne dedi? Vatandaşlar ne dedi?

 

Gülçin Erkmen: 
Yönetsel ve mali yönden bir disiplin bekliyorum. İnsan kaynaklarının doğru kullanılmasını, belediye işçilerinin zamanında ödenmesini ve iş barışının sağlanmasını istiyorum. Yeni projeler olabilir ama yasemin kokulu bir Lefkoşa, çukursuz yollar, yeşil ve temiz alanlar istiyorum. Bir vatandaş olarak okul kantinlerinin, bakanlık ve belediye tarafından obeziteye karşı işbirliği yapmasını bekliyorum.

 

Munise Çorba:
Seçilecek olan belediye başkanının ilk icraatının temizlik olmasını istiyorum. Lefkoşa’nın, Gönyeli’de sağlanan temizlik ve yeşil çevreye kavuşmasını bekliyorum. Gönyeli’nin çiçekleri ve temizliğine hasretiz. İnşallah seçim sonucu hayırlı olur.

 

Zeka Akad:
Seçilecek belediye başkanının memlekete faydalı olmasını isteriz. Başkanın ilk icraatı temizlik olmalıdır. Temizlik imandan gelir. Daha sonra da çukur çukur olan yolların asfaltlanmasını istiyoruz.

 

Ahmet Keyfiala:
Seçilecek olan belediye başkanının ilk icraatı kesinlikle temizlik olmalıdır. En çok temizlik konusunda mağdur olduk.

 

İzzet Harmandağlı:
Seçimden hemen sonraki ilk icraat kapsamlı bir temizlik ve düzen olmalıdır. Gerçekten daha iyi bir hizmet bekliyoruz.

 

Narin Ruso:
Seçilecek olan belediye başkanının ilk icraatı temizlik olmalıdır. Lefkoşa’nın yasemin kokmasını ve temizliğe kavuşmasını istiyoruz.

 

Tahsin Doğan:
İlk icraatları temizlik olsun. Lefkoşa aylardır pislik içinde. Kokudan durulmuyor. Artık temizlik ve hijyen istiyoruz. Daha sonra da düzenin sağlanmasını bekliyoruz.

 

Emine Doğan:
İlk icraatları su, gıda denetimi ve çevre temizliği olmalıdır. Lefkoşa sokaklarının temizlenmesi bizim için çok önemlidir. Artık sağlığımızdan endişe etmek istemiyoruz. Haşerelere karşı tedbir alınmasını bekliyoruz.

 

Sedat Oygar:
Mevcut sorunların ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Artık belediye çalışanlarının haklarının sağlanmasını ve daha temiz bir Lefkoşa’ya kavuşmayı umut ediyoruz.

 

Hatice Kul:
İlk icraatları her şeyden önce doğru düzgün bir hizmet olmalıdır. Seçilecek olan başkan hangi partiden olursa olsun Lefkoşa halkına düzgün bir hizmet verilsin. Temizlik her şeyden önce ön planda tutulmalıdır. Halkın sağlığı için temizlik çok önemli. Seçim sonucu inşallah hayırlı olur. Belediye çalışanlarının yatırımları ve maaşlarının düzgün ödenmesini istiyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık