Ana Sayfa Siyaset Çözüm için ortak akıl şart

Çözüm için ortak akıl şart

CTP, Biyologlar Derneği’nde Lefkoşa’nın sorunlarını konuştu.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 08:24
Çözüm için ortak akıl şart

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) yetkilileri, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan sorunlara çözüm üretebilmek ve görüş alışverişinde bulunmak için başlattığı ziyaretler çerçevesinde Biyologlar Derneği’ne giderek dernek yöneticileriyle görüştü.


CTP-BG Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, genel sekreter Asım Akansoy ziyarette yaptığı konuşmada, Lefkoşa’da yaşanan sorunların göz ardı edilmesinin mümkün olmadığını ve sivil toplum örgütleriyle ortak akıl ile çözüm yollarının aranması gerektiğini ifade etti.


LTB sorununda çözüm için siyasi partilerin tekelinin kırılması gerektiğine inandıklarını belirten Akansoy, bu çerçevede sivil toplum örgütlerine ziyaretler başlattıklarını ve Biyologlar Derneği’ni de bu kapsamda ziyaret ettiklerini dile getirdi.


LTB’deki sorunlar yüzünden Lefkoşa’da çok ciddi çevre sorunlarıyla karşı karşıya kalındığı görüşünü dile getiren Akansoy, Biyologlar Derneği’nin ülkede çevre konusunda ciddi bir baskı unsuru olduğunu; ortak çözüm yolları konusunda görüşlerine değer verdiklerini ifade etti.


Lefkoşa ve ülkenin içinde bulunduğu durumu hiç kimsenin hak etmediğini dile getiren Akansoy, bu sorunların çözümünü sadece siyasi partilerden beklemenin doğru olmadığını; ortak çözüm yollarının bulunması için tüm sivil toplum örgütleriyle ortak paydada birleşerek sorunlara çözüm aranmasının daha doğru olacağına inandıklarını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"BARIŞ GÜCÜ İŞLEVİNİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE YİTİRDİ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık