Ana Sayfa Yurt CTP hade canım senda dedi

CTP hade canım senda dedi

CTP, 5 ilçede pakete karşı pankartlı eylem yaptı.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 08:15
CTP hade canım senda dedi

Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP-BG), hükümetin 2013 yılı bütçesi ile Türkiye ile imzaladığı 2013-2015 yıllarını kapsayan ekonomik protokolü beş ilçe merkezinde düzenlediği pankartlı eylemle protesto etti.

 

CTP-BG basın bürosundan verilen bilgide, hükümetin 2013 yılı bütçesi ile Türkiye ile imzaladığı 2013-2015 yıllarını kapsayan ekonomik protokole karşı tepkisini Lefkoşa, Girne, Güzelyurt, Gazimağusa ve İskele’de düzenlenen pankartlı eylemlerle protesto ettiğini belirterek, “Hade canım sen da!” yazılı pankartların açıldığı eylemlerde hükümetin erken seçimin önünü açması talebinde bulunduğu ve yetkilileri istifaya davet ettiğini bildirdi.

 

Eylemlerde; TC yetkilileri tarafından hazırladığı ileri sürülen ekonomik paketin, Kıbrıs Türk ekonomik yaşamına uygun olmadığı ve hükümetinin böyle bir paketin altına imza atacak halk desteğinin olmadığı iddia edildi. Eylemcilerin, eylemlerde Kıbrıs Türk kimliği için hayati derecede önem arz eden kurum ve kuruluşların, UBP Hükümeti tarafından peşkeş çekildiği iddia edilerek; KTHY'nin Cumhurbaşkanlığı seçimi uğruna kapatıldığı, LTB'nin de parti içi kavgaları nedeniyle aynı krize sokularak Lefkoşa'nın çöp kent haline getirildiği ve Ercan Havalimanı'nın yok pahasına elden çıkarıldığı ileri sürüldü. İmzalanan 2013-2015 yılı ekonomik paketiyle de Kıb-Tek, Koop-Süt, Telekomünikasyon ve limanların da özelleştirileceği iddia edilerek, mücadeleye devam edileceği kaydedildi. Açıklamada, ayrıca UBP’nin 2009 erken genel seçimlerinde yaptığı halk ve sendikalarla yönelik gerçekleşmeyen vaatleri eleştirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık