Ana Sayfa Yurt CTP: Lefkoşa halkıyla dalga geçiyorlar

CTP: Lefkoşa halkıyla dalga geçiyorlar

İstifa eden CTP-BG’li Belediye Meclis Üyeleri, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ile 12 UBP'li belediye meclis üyesinin ürettiği ret kararının “Lefkoşa halkıyla dalga geçmek” olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2012 Cumartesi 19:28
CTP: Lefkoşa halkıyla dalga geçiyorlar

Üyeler, halk ve belediye çalışanlarının, belediyeyi bu duruma düşürenlerin derhal istifasını beklediğini söyleyerek, “İstifa ederek en erken zamanda Lefkoşa halkının karşısına çıkmasının yolunu açması gerekenlerin toplanarak bizlerin sunduğu istifaları yasal olarak onaylamama hakları olmadığını bildiririz” dedi.

 

İstifa eden CTP-BG’li Belediye Meclis Üyeleri, bugün yaptığı yazılı açıklamada, istifanın tek taraflı bir irade olduğunu ifade ederek, 12 belediye meclis üyesi ve belediye başkanının yapması gereken hareketin; kendilerinin istifalarının yanına kendi istifalarını da ekleyerek İçişleri Bakanlığı’na iletmesi olduğunu vurguladı.

 

Üyeler, 12 UBP'li meclis üyesine de çağrıda bulunarak, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları'nın gayrı yasal ve kanun tanımaz tutumuna daha fazla ortak olmadan istifa etmelerini, Cemal Bulutoğluları'nın derhal istifasını ve yargı önünde yargılanmasını talep etti.

 

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ve 12 UBP Belediye Meclis Üyesinin, belediyeyi batıran kararların altına tek taraflı olarak imza atmak ve LTB'nin bugünkü duruma gelmesine yol açmakla suçlayan CTP’li üyeler, şunları kaydetti:

 

“LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ve 12 UBP'li meclis üyesi belediye meclisindeki çoğunluklarına istinaden bizlerin yaptığı tüm uyarılara kulak asmadan kendi bildiklerini uygulamış ve belediyeyi altından kalkamayacağı borçlara sokmuşlardır.

 

Yıllarca yaşananların ardından belediye bizlerin tüm uyarılarına rağmen UBP ve Cemal Bulutoğluları tarafından batırılmış, çalışanlarını ödeyemez hale getirilmiştir. Ödenmeyen belediye emekçileri hükümetin grev yasağına karşı angarya çalıştırmaya karşı çıkmışlar ve belediyede oluşan çıkmazın giderilmesi için yollara dökülmüşlerdir.

 

Bizler CTP-BG müstafi meclis üyeleri olarak sokaklarında çöp dağlarının oluştuğu, salgın hastalık tehlikesi olan, işçilerin evine ekmek götüremediği bir Lefkoşa'yı bu halkın hak etmediğine inanarak görevlerimizden istifa edip UBP'li Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları'nın ve 12 UBP'li belediye meclis üyesinin de istifa etmelerini istemiş, tek çıkar yolun halk iradesi olduğunu ifade etmiştik. Lefkoşa'da yaşanan kaosa rağmen ellerinde bulundurdukları çoğunluğu kullanmayıp toplanamayan UBP'li başkan ve meclis üyeleri bizlerin hep beraber halk karşısına çıkmak için sunduğumuz istifaları toplanıp reddettiklerini basın yoluyla öğrenmiş bulunmaktayız.

 

CTP-BG müstafi Belediye Meclis Üyeleri olarak 12 UBP'li meclis üyesine çağrımız LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları'nın gayrı yasal ve kanun tanımaz tutumuna daha fazla ortak olmadan istifa etmeleri, Cemal Bulutoğluları'nın derhal istifasını ve yargı önünde yargılanmasını talep ederek karar verme hakkını yeniden Lefkoşa halkına vermeleridir.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık