Ana Sayfa Siyaset CTP, LTB konusunda başlattığı ziyaretleri sürdürüyor

CTP, LTB konusunda başlattığı ziyaretleri sürdürüyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Lefkoşa Türk Belediyesi’nde gelinen son durumu ve Lefkoşa’nın geleceğini tartışmak için sivil toplum örgütlerine başlattığı ziyaretler çerçevesinde, dün, Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nı (KTOEÖS) ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2012 Salı 07:49
CTP, LTB konusunda başlattığı ziyaretleri sürdürüyor

Partiden yapılan açıklamaya göre, CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, Lefkoşa Milletvekili ve Sivil Toplum Örgütleri ile İlişkilerden Sorumlu Merkez Yönetim Kurulu üyesi Kadri Fellahoğlu ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Merkez Yönetim Kurulu üyesi Hakan Kuntay’ın katıldığı ziyaretlerde, “ortak mücadelenin yolları arandı”.


Asım Akansoy, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda Lefkoşa’nın başlı başına bir sorun olduğunu vurgulayarak, bu sorunu çözemeyenlerin toplumun diğer sorunlarına nasıl çare üreteceğini sordu. Mali disiplin ve iyi yöneticilikle sorunların aşılabileceğini savunan genel sekreter Akansoy, Mağusa Belediyesi’nde yaşananlardan örnek vererek, “CTP olarak Mağusa Belediyesi’ni kazandığımızda önümüzde LTB’den daha iyi bir durum yoktu. Hatta o kadar ki esnafın duvarlarında ‘Mağusa Belediyesi’nin çeki kabul edilmez’ yazan yazılar vardı. Bu durumdan şimdiki duruma geldik. İyi yönetimle her şey aşılır” dedi.


Lefkoşalı olarak sahip çıkılacak bir yönetim istediklerini ifade eden Akansoy, yöneticilik vasfı olan, siyasilerin istihdam baskılarını bertaraf edebilecek bir başkan ve çalışkan bir ekiple tüm sorunların çözebileceğine inanç belirtti. Bu nedenle ST֒lere başlattıkları ziyaretlerde ortak mücadele için arayışlarını sürdürdüklerini belirten Akansoy, kamuoyunun bu konuya sahip çıkması ve hak ettiği hizmeti alana kadar mücadelesini sürdürmesi gerektiğini savundu.

 

Çıralı tüm tarafları suçladı


KTSO Başkanı Ali Çıralı ise CTP heyetini kabulünde LTB örneğinin devletin küçük bir modeli olduğunu söyledi. Çıralı, “Ülkede siyaset ve seçim kazanma istihdama bağlandı. İstihdam, işe en uygun kişiyi yerleştirmektir ve çok ciddi bir iştir. Öyle eş, dost, akraba tanıdık yerleştirme ile olacak işin sonu böyle olur” dedi.


Çıralı, Cemal Bulutoğluları’nın istifa edeceğine kesinlikle inanmadığını kaydederek, şöyle devam etti:


“Yasalarda çok büyük eksiklikler var. Halk bir seçim yaptı ve onu seçti. Ama onu hatalarıyla çekmek zorunda değildir. Yanlış işler yapıyorsa görevden alınmalı. Ancak, ortada bir sürü aleyhine rapor olmasına karşılık, ne görevden alınabiliyor ne de istifaya zorlayacak bir yaptırım var” dedi.


Ali Çıralı, CTP’yi ve sendikaları da eleştirerek, şöyle devam etti:


“Muhalefet olsun diye her zaman sendikaların yanında durmak doğru değildir. Sendikanın çalışanların taleplerini korumak için verdiği mücadeleyi ben de destekliyorum. Ama sendikanın işi abartıp hükümetin istifasına kadar eyleme devam edeceğiz veya grevdeki sürede ödensin gibi talepler yanlıştır. Bu işler sendikanın tekelinde değildir.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ADİL VE KALICI ÇÖZÜM İSTİYORUZ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık