Ana Sayfa Siyaset CTP saatlerin geri alınmasını istiyor

CTP saatlerin geri alınmasını istiyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP), Hükümeti, "Avrupa Saat dilimi uygulamasına" dönmeye çağırdı. Gündemde olan saatlerle ilgili protestolar devam ederken CTP'de saat dilimiyle ilgili isteklerde bulundu.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2016 Pazar 18:03
CTP saatlerin geri alınmasını istiyor

CTP'den yapılan yazılı açıklamada, mesai saatlerinde değişikliğe gitme kararının "halkın yaşam kalitesini düşürecek ve insan hayatını zorlaştıracak" bir karar olduğu belirtildi.

Bu kararı Hükümetin, "dikkatleri yol güvenliği ile ilgili dile getirilen toplumsal taleplerden çekip kamu çalışanlarının çalışma saatlerine ve maaşlarına yöneltme" düşüncesiyle aldığı ileri sürüldü.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş'ın, yolları iyileştirmek için "maaş artışını 1 yıl erteleyelim, maaşı üç bin Türk Lirasının üzerinde olan kamu çalışanlarından da yüzde kesinti yapalım" şeklindeki  önerisi ile ilgili olarak ise; önerinin yapılmasının arkasındaki düşüncenin, dikkatleri "araç ve yol güvenliğini sağlama konusunda adım atılmamasından" çekip trafik faciası karşısında ortaya tepki koyan sendikalara yönlendirmek olduğu savunuldu.

YOL GÜVENLİĞİ İÇİN AYRILAN FON VE BÜTÇE KULLANILMIYOR

Sürücü, araç ve yol güvenliği başta olmak üzere ulaşım altyapısının geliştirilmesi amacıyla ayrılmış fon ve bütçenin kullanılmadığı iddia edilen açıklamada, bu durumda, ortada mali sıkıntı var görüntüsü yaratarak konuyu kamu çalışanlarının maaşlarına çekmeye çalışmanın abesle iştigal olduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Cumhuriyetçi Türk Partisi olarak Avrupa Saat dilimi uygulamasına dönülmesi talebini ortaya koyan tüm örgütlerle dayanışma içinde olduğumuzu vurgular, Bakanlar Kurulunu sorumlukları ile yüzleşmeye ve verdikleri yanlış karardan dönmeye davet ederiz" denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık