Ana Sayfa Yurt CTP sendikalara ziyarete başladı

CTP sendikalara ziyarete başladı

Pakete öfke giderek artarken, CTP, sendikalara ziyaret başlattı ve ilk durağı KTAMS oldu.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 08:18
CTP sendikalara ziyarete başladı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) yetkililerinden Milletvekili Kadri Fellahoğlu ile Hakan Kuntay, ülkedeki sorunları değerlendirmek ve birlikte neler yapılabileceğini ele almak amacıyla Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası’nı (KTAMS) ziyaret etti.


Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, ülkede yaşamın bütün alanlarıyla ilgili olumsuzlukların arttığını savundu.


Hükümetin 2013-2015 ekonomik protokolünü ülkenin ve halkın 3 yıllık geleceğini ipotek altına almak pahasına kamuoyundan gizleyerek imzaladığını iddia eden Fellahoğlu, hükümetin böyle bir protokolün altına imza atma yetkisi olmaması gerektiğini ileri sürdü.


Hükümetin azınlık hükümeti olduğunu ve Başbakan Küçük’ün, partisinin büyük bir kısmı tarafından genel başkan olarak kabul edilemediğini iddia eden Fellahoğlu, hükümetin nasıl böyle bir protokol imzaladığını anlamanın mümkün olmadığını savundu.


Meclis Genel Kurulu’nun yasama günü toplanamadığını, komitelerin çalışamadığını, meclisin çalışmalarını gerektiği şekilde sürdüremediğini, hükümetin ikiye bölünmüş durumda olduğunu, LTB’deki sorunların ortada olduğunu ileri süren Fellahoğlu, ülkenin ve halkın çok olumsuz bir dönem yaşadığını savundu.

 

Kaptan: Mücadeleye devam edeceğiz

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Genel Başkanı Ahmet Kaptan da konuşmasında, hükümetin insanların güvencesiz çalıştırılmasına onay verdiğini, insanların anayasaya aykırı bir şekilde çalıştırılmasının karşılığını alamamasının baş sorumlusu olduğunu ve yasalara rağmen LTB’nin borçlanmasına onay verdiğini ileri sürerek, yasalara esas sahip çıkması gerekenin hükümet olduğunu vurguladı.


Kaptan, “Çağdaş ve demokratik bir ülkede olsaydık belediye başkanıyla birlikte belediye meclis üyelerinin birlikte istifa ederek ülkenin önünü açması gerekirdi” diye konuştu.


Hükümete imzaladığı ekonomik protokolle ilgili eleştirilerde de bulunan Kaptan, bu şekilde hükümetin kendisinden sonra gelecek hükümetin 1,5 yılını ipotek altına aldığını ileri sürdü.


Hükümete Ulaştırma Bakanlığı’nı herhangi bir bakanlığa bağlama çağrısında da bulunan Kaptan, “bu şekilde tasarruf sağlanabileceğini zaten şu anda havaalanı, deniz yolu ve telefon dairesi kapatıldığı için Ulaştırma Bakanlığı’nın hiçbir işlevi olmadığını” iddia etti.


Hükümetin kurumlarına ve mallarına sahip çıkmadığını, işin kolayına kaçıp kurumları özelleştirdiğini ileri süren Kaptan, ülkenin değerlerinin gidiyor olduğunu, “şeytanın gizlide saklı olduğunu” buna yönelik her türlü mücadelede yerlerini alacaklarını belirtti.


Kaptan ülkenin geleceğinden kaygı duyan ve yola çıkıp mücadele içinde olan siyasi partilerle birlikte ülkeye ve halkın geleceğine sahip çıkma adına mücadele vermeye devam edeceklerini de vurguladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık