×
Gündem
CTP ve TDP neden sessiz?
2 Aralık 2019 Pazartesi 13:38

Ada Basını

Geçtiğimiz hafta Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay'ın, "Serdar Denktaş bizden belge sakladı" açıklaması gündemi sarsmış, Denktaş'tan da "Ben ne istediyse verdim" yanıtı gelmişti.

Kamuoyunu meşgul etmeye devam eden bu konu hakkında 4 tarafın ikisi olan Halkın Partisi ve Demokrat Parti konuşurken, Cumhuriyetçi Türk Partisi ile Toplumcu Demokrasi Partisi'nin sessizliği kafalarda soru işaretleri yarattı.

Özersay'ın, Serdar Denktaş, arazi kiralama olayında, 60 dönümün oğluna kiralanmasını 4'lü koalisyon hükümetinin ortaklarından gizlediğini söylemişti. Bilindiği üzere 4'lü koalisyon hükümetinin Halkın Partisi ve Özersay tarafından bozulmasının ana nedeni olarak bu konu gösterilmişti. Özersay tarafından ortaya atılan bu yeni iddia, kimi çevreler tarafından Halkın Partisi'nin 4'lü koalisyonu bozmakta haklı olduğunun kanıtı olarak gösterilirken, Denktaş ve taraftarları tarafından bu olayın tamamıyla Serdar Denktaş'ın adını kirletmeye yönelik olduğunu açıklamıştı. 

Yaklaşık bir buçuk haftadır gözler CTP ile TDP'ye çevrilmiş durumda. Bu iki partinin bu konuda neden sustukları ve neden çıkıp kimin haklı olduğunu açıklamamaları çoğu kesim tarafından popülist bir duruş olarak nitelendiriliyor.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı