Ana Sayfa Siyaset CTP'den elektrik zammı geri alınsın çağrısı!

CTP'den elektrik zammı geri alınsın çağrısı!

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), geçtiğimiz günlerde elektriğe yapılan zammın geri alınması çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2016 Çarşamba 10:44
CTP'den elektrik zammı geri alınsın çağrısı!

CTP'den yapılan açıklamada, CTP'nin iktidarda olduğu dönemde akıllı sayaçların alınmasıyla kayıp kaçakların ciddi şekilde azaltıldığı kaydedilerek, o dönemde tahsilât oranlarının önemli oranda artırıldığına ve fiyatların düşürülerek hem dar gelirlilere hem de sanayiciye belirli saatlerde çok ucuza elektrik tüketimi imkânı sağlandığı ifade edildi.

Buna ek olarak, toplam 35 megavatlık yakıt verimliliği yüksek iki yeni santralin alınarak üretim maliyeti yüksek olan buhar tribünlerine ihtiyaç azaltıldığı belirtilen açıklamada, belediyelerin, kamu ve özel sektörün birikmiş borçlarının yeniden yapılandırılarak KIB-TEK'in alacaklarının azaltılmasının sağlandığı ve maliyet bileşenlerinden olan faiz giderlerinin aşağılara çekildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Bu hükümetin tüm icraatlarında kendini gösteren, geleceği, insanlarımızın refahını, üreticileri ve ekonomideki kesimleri düşünmek yerine, günü kurtarmaya, daha doğrusu geçiştirmeye yönelik tavır bir kez daha açıkça ortaya çıkmıştır. CTP, hükümeti bu tavrından bir an önce vazgeçmeye ve tüm kesimleri ciddi bir yük altına sokan bu kararı geri almaya davet eder" denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık