Ana Sayfa Gündem CTP'DEN KIBRIS MÜZAKERELERİ AÇIKLAMASI

CTP'DEN KIBRIS MÜZAKERELERİ AÇIKLAMASI

İsviçre'de dün Kıbrıs müzakerelerinin sonuçsuz kalması ilgili Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) İkinci Mont Pelerin Zirvesi'nin sonucunu üzüntüyle karşıladıklarını bildirdi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2016 Salı 16:35
CTP'DEN KIBRIS MÜZAKERELERİ AÇIKLAMASI

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP)  İkinci Mont Pelerin Zirvesi'nin sonucunu üzüntüyle karşıladıklarını bildirdi.

CTP'den yapılan açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın adaya dönüp siyasal partileri ve kamuoyunu bilgilendirmesinden önce müzakerelerin içeriği ve tarafların tutumları konusunda herhangi bir açıklama yapmayı, mümkün olan en kısa süre içerisinde kapsamlı bir çözüme ulaşılması konusunda taşıdığımız sorumluluk gereği doğru bulmuyoruz" denildi.

"İLERLEMELER DİKKATE ALINARAK ÇALIŞMAYA DEVAM"

Bugüne kadarki müzakereler sonucunda tarafların son derece önemli ilerlemeler kaydettiklerinin bir veri olduğu ifade edilen açıklamada, "Yapılması gereken, bu veri dikkate alınarak, çaba göstermeye ve çalışmaya devam etmektir. Konuyla ilgili tüm tarafları mümkün olan en kısa sürede çözüm perspektifinden uzaklaşmadan, cesaretle, yaratıcılıkla ve yapıcı bir tutumla çalışmaya davet eder, bu konuda üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğimizi saygılarımızla bildiririz" ifadeleri de yer aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık