Ana Sayfa Yurt Cumhurbaşkanı Eroğlu, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı

Cumhurbaşkanı Eroğlu, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, sevgi, saygı, bilgi, beceri ile yoğrulmuş, ahlâklı, fazilet sahibi, demokrat, çağdaş nesillerin ancak nitelikli öğretmenler sayesinde gerektiği gibi şekilleneceğini kaydetti.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2012 Cuma 11:11
Cumhurbaşkanı Eroğlu, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı

Eroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınlayarak tüm öğretmenleri kutladı.

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu mesajında, gösterdiği büyük askeri deha, taşıdığı çağdaş düşünceler ve yaptığı önderlikle Türk milletini esaretten kurtararak modern bir devletin sahibi haline getiren Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en çok öğretmen yanının anımsanmasını ve anlatılmasını istediğini ifade etti.

 

Eroğlu, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Millet Mektepleri Başöğretmenlik’ unvanının verilmesi dolayısı ile idrak edilen ‘Öğretmenler Günü’nde’ tüm öğretmenlerimizi candan kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Öğretmenlerin bir toplumu yükselten, yücelten, esenlendiren temel dinamiklerin başında geldiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Eroğlu; sevgi, saygı, bilgi, beceri ile yoğrulmuş, ahlaklı, fazilet sahibi, demokrat, çağdaş nesillerin ancak nitelikli öğretmenler sayesinde gerektiği gibi şekilleneceğini vurguladı.

 

“İNŞALLAH YARINLAR ÇOK DAHA GÜZEL OLACAKTIR”


“Çok zor koşullardan geçerek bugünlere geldik. İnşallah yarınlar çok daha güzel olacaktır” diyen Eroğlu, her şeyin maddi olmadığını, aydınlık yarınların ancak bilgi, çalışma ve sevgiyle yakınlaştırılabileceğini belirtti.

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu mesajında öğretmen ve öğrencilere seslenerek; “Öğretmen, öğrencisini kendi evladı gibi görmeli, toplumunu ailesi, ülkesini ve devletini ailesi kadar gözetmelidir. Öğrenci, öğretmenini anne babası gibi sevmeli saymalı, toplumuna, ülkesine, devletine yararlı bir birey olabilmeyi şiar edinmelidir. Eğer, bunlar sağlanamıyorsa gerçek anlamda başarı söz konusu olamaz” ifadelerine de yer verdi.

 

Öğretmenlerden hangi koşulda olursa olsun Atatürkçü düşünceden, demokrasi yolu ve evrensel değerlerden ayrılmadan öğrencilerine, topluma ve ülkeye hizmete devam etmelerini beklediklerini ifade eden Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının bugünlere gelmesinde büyük emeği bulunan öğretmenlere inanıp güvendiklerini bildirdi.

 

Eroğlu, “Sorunlarımız var ama biz bunları aşabilecek imkân ve kabiliyete sahibiz. Yeter ki birlik-beraberliğimizi, Anavatan Türkiye ile ilişkilerimizi bozmayalım, yılgınlığa düşmeyelim ve çok çalışalım, bir birimize köstek değil destek olalım” dedi.

 

TAK

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık