Ana Sayfa Siyaset Cumhurbaşkanı Eroğlu bayram tebriklerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Eroğlu bayram tebriklerini kabul etti

Halkın memnuniyetsizliğini giderecek faaliyetler yapmak hükümetin görevi.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2012 Perşembe 12:50
Cumhurbaşkanı Eroğlu bayram tebriklerini kabul etti

Lefkoşa, 25 Ekim 12 (T.A.K.): Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, halkın memnuniyetsizliğini azaltacak faaliyetler yapmanın hükümet edenlerin görevi olduğunu belirterek, gelecek bayramlara daha güzel günlerle ulaşmayı, halkı bugünkünden daha mutlu olduğunu görmeyi diledi.


Eroğlu, her şeye rağmen bir devlet çatısı altında yaşamanın ayrı bir mutluluğu olduğunu ifade ederek, halka devlete sahip çıkma ve birlik, beraberliğini koruma çağrısı yaptı.


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, eşi Meral Eroğlu'yla birlikte Cumhurbaşkanlığı'nda bayram tebriklerini kabul etti.


Tebrik kabulüne, Meclis Başkanı Hasan Bozer, Başbakan İrsen Küçük, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral İsmail Serdar Savaş, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Baki Kavun, tümen komutanları, bazı bakanlar, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, bazı milletvekilleri, belediye başkanları, bürokratlar, eski politikacılar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Konuklarla tek tek bayramlaşan Eroğlu çifti, onlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.


"DARGINLIKLARIN KALKMASI EN SAMİMİ TEMEMNİMİZ"


Eroğlu, tebrik kabulünün ardından basın mensuplarının talebiyle açıklama yaptı ve bayram mesajı verdi.


Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının, Anavatan Türkiye'deki halkın ve tüm Müslüman aleminin bayramını kutlayarak, "Bayramlar dargınların, kırgınların barışmasına vesile olan çok anlamlı günlerdir. Dolayısıyla herkesin herkesi kucaklaması, dargınlıkların ortadan kaldırılması en samimi temennimizdir. Ülkemizde de kırgınlıklar, dargınlıklar olabilir ama işte bu anlamlı, güzel günü vesile ederek kırgınlıkların, dargınlıkların geride kalmasını temenni ediyoruz" dedi.


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, herkesin ailesiyle bayram kutlarken, ülkenin durumuna da bakmak gerektiğini kaydederek, halkı daha mutlu etmek için icraatın başında olanlara büyük görevler düştüğünü söyledi.


"HALKIN MEMNUNİYETSİZLİĞİNİ AZALTACAK FAALİYETLER"


Bu görev bilinciyle halkın memnuniyetsizliğini azaltıcı faaliyetler yapmanın, halkın hükümet edenlerden beklentisi olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, ekonomik sorunların, sıkıntıların asgariye indirilmesi, Kıbrıs Türk halkının kendi devlet çatısı altında birbirine inanarak, güvenerek birlikteliğini sürdürmesini diledi.


"DEVLETE SAHİP ÇIKMAK HER ŞEYİN BAŞINDA"


Eroğlu, "Bir devletimiz vardır, bu devlete sahip çıkmak her şeyin başında gelir" diye konuştu.


Bütün demokratik kurumların devlet çatısı altında yer aldığını ve faaliyet gösterdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, önce devlete sahip çıkmak, sonra da icraatın başında olanlarca halkın sorunların çözmek için büyük bir uğraş verilmesi gerektiğini söyledi.


"TEMEMNİMİZ HALKIMIZI GELECEK BAYRAMLARDA DAHA MUTLU GÖRMEK"


Eroğlu, "Temennimiz gelecek bayrama daha güzel günlerle uğraşmamız, halkımızın gelecek bayramlarda bugünkünden daha mutlu olduğunu görmektir. Her şeye rağmen bir devlet çatısı altında yaşamanın ayrı bir mutluluğu vardır. Demek ki her şeyin başı devlete sahip çıkmaktır. Bu bayram gününde de halkımızdan beklentimiz birlik beraberliğin yanında devlete sahip çıkmaları ve geleceği en iyi şekilde planlayıcı hareketlerin artık uygulama safhasına konulmasıdır" diye konuştu.


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu basının, halkın, güvenlik güçlerinin, Türkiye halkının bayramını kutlayarak, kazasız, belasız, özellikle trafik kazasız bir bayram diledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık